دیدار جمعی از اعضای خانه نخبگان شهرستان دماوند با اعضای شورای اسلامی شهر کیلان

folder_openاخبار, اخبار شورای اسلامی شهر

این دیدار که با حضور علیجانی مدیر خانه نخبگان دماوند و جمعی از اعضای این نهاد و به میزبانی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیلان برگزار شد، موضوعاتی همچون، توسعه تعاملات مدیریت شهری کیلان با خانه نخبگان شهرستان دماوند، ارائه راهکارهای عملی جهت حل مسائل کلان، توسعه ظرفیت های گردشگری، احداث شده ژئو پارک کیلان و…. مورد بررسی قرار گرفت.

تاسیس خانه نخبگان نوید بخش شکل‌گیری ارتباط نظام مند نخبگان با سطوح مدیریتی و اجرایی شهرستان دماوند است

«حجت اله شیرمحمدکریمی» نایب رئیس و رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر کیلان در این نشست ضمن ابراز خرسندی از تاسیس خانه نخبگان شهرستان دماوند اظهار داشت: تاسیس و فعالیت خانه نخبگان در شهرستان دماوند از اتفاقات موثری است که میتواند نوید بخش شکل گیری ارتباط نظام مند نخبگان با سطوح مدیریتی و اجرایی شهرستان دماوند و حتی کشور شود.

شیرمحمدکریمی با اشاره به اینکه نخبگی محدود به حوزه های علمی و آکادمیک نیست افزود: با وجود اینکه در کشور ما نخبگی عمدتاً در حوزه های آکادمیک تعریف می‌شود، اما واقعیت این است که نخبگی محدود به فضای دانشگاه نیست و در حوزه هایی همچون هنر، کسب و کار و تجارت، ورزش و… نیز نخبگان وجود دارند.

وی گفت:ظرفیت شکل گرفته در خانه نخبگان شهرستان دماوند می‌تواند با شناسایی و پای کار آوردن نخبگان شهرستان ثمرات بسیاری را خصوصاً برای مدیریت شهری بهمراه داشته باشد. در واقع می‌توانیم چالش های موجود را طبقه بندی نموده و با همراهی نخبگان حوزه مربوطه، چالش ها را به مسائل تبدیل کرده و از طریق پتانسیل نخبگانی شهرستان دماوند در صدد حل مسائل برآییم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر کیلان ادامه داد: با جهش علمی شکل گرفته در کشور در دو دهه اخیر، لازم است ما نیز در مدیریت شهری، خصوصا در سیاستگذاری ها، منش آکادمیک داشته باشیم و تصمیماتمان در نتیجه پژوهش هایمان شکل بگیرد. خانه نخبگان از این حیث برای مدیریت شهری یک موهبت بحساب می آید.

شیرمحمدکریمی در انتها ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای خانه نخبگان، بر استمرار نشست های دوره ای خصوصا با کمیته های تخصصی این نهاد تاکید کرد.

مطالب مرتبط

فهرست