برنامه حرکت و عزاداری هیئت‌های مذهبی شهر کیلان

folder_openاخبار, اطلاعیه

به گزارش روابط عمومی شهرداری کیلان، بر اساس تصمیمات ستاد برگزاری مراسم ملی و مذهبی شهر کیلان، در روز هشتم محرم روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۵/۴ حرکت نخل تاریخی و مذهبی از محله عمادین شهر کیلان راس ساعت ۱۶:۳۰ بعد از ظهر است و متعاقباً حرکت هیئت‌های مذهبی به سمت محله فاجان حرکت خواهند کرد.

در روز تاسوعای حسینی حرکت هیئت‌های مذهبی و عزاداری شهر کیلان به سمت محله اتحاد راس ساعت ۱۶ بعد از ظهر و حضور در محل مقابل منزل شهید عبدالعلی کاظمی و متعاقباً مسجد امام حسین محله اتحاد حضور می‌یابند.

در شب عاشورای حسینی هیئت‌های عزاداری محله‌های اتحاد، فاجان، سرآسیاب و روستای زیارت در میدان مرکزی جلوی حسینیه کیلان ساعت ۲۳ شب حضور و پس از اجرای مراسم مذهبی و عزاداری در داخل حسینیه سیدالشهدای حضور می یابند.

در روز عاشورای حسینی حرکت نخل و هیئت مذهبی به سمت روستای زیارت راس ساعت ۹ صبح از جلوی حسینیه سید الشهدای شهر کیلان آغاز و توقف در مسیر جاده روستای زیارت و عرض سلام و ارادت به محضر مبارک حضرت سیدالشهدا با حضور هیئت های روستاهای زیارت لومان و اوچانک ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح است.

مراسم نماز ظهر عاشورا در محل محوطه امامزاده عيسى (ع) روستای زیارت بعد از اذان ظهر که از تمام بلندگوهای هیئت‌ها پخش خواهد شد، برگزار می‌گردد.

کلمات کلیدی: , ,

مطالب مرتبط

فهرست