افتتاح پروژه های عمرانی شهر کیلان در ایام مبارک فجر علوی

folder_openاخبار, اخبار شورای اسلامی شهر

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری کیلان، همزمان با ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، پروژه های عمرانی در شهر کیلان رسماً افتتاح شد. این پروژه ها با حضور فرماندار شهرستان دماوند، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، سرپرست و مسئول واحد عمران شهرداری و جمعی از مسئولان افتتاح گردید. پیمان آقاجان احمدی رئیس شورای اسلامی شهر در رابطه با این پروژه ها گفت: پروژه هایی که امروز آیین افتتاح آنها صورت گرفت عبارتند از: زیر سازی، جدول گذاری و آسفالت بلوار محله کردر که با اعتبار ۶۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال از محل منابع جاری شهرداری کیلان انجام شده است. این پروژه فاز های بعدی هم دارد که به زودی آغاز خواهد شد.

پروژه اجرای روشنایی سطح شهر را با اعتبار: ۸/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال داشتیم که اعتبار این پروژه هم از منابع جاری شهرداری تاُمین شده است. این پروژه هم ادامه دار است و با اجرای آن چهره متفاوتی به نمایش گذاشته خواهد شد. روکش آسفالت بخشی از خیابان شهید مطهری پروژه بعدی است که برای آن حدود ۱۸۰۰ تن آسفالت استفاده شده است. کل اعتبار بودجه ۳۵/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال بوده که از منابع جاری شهرداری و ۹۲ تن قیر تخصیصی استفاده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهرکیلان در ادامه گفت: اینها مواردی بود که در لیست افتتاح قرار گرفت و البته این پایان پروژه های عمرانی سال جاری شهرداری کیلان نخواهد بود؛ چرا که در ادامه پروژه احداث دیوار ساحلی را در کارگاه های مختلف خواهیم داشت. اعتبار تنها یکی از این کارگاه ها ۲۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال و محل تاُمین آن منابع جاری شهرداری می باشد، اقدامات تجهیز کارگاه آن هم آغاز شده است. ایشان افزود: درادامه پروژه روکش آسفالت خیابان شهید احمدی را با اعتبار ۲۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریالی داریم که از منابع جاری شهرداری تعریف شده است.

بر اساس قرار داد ابتدایی این پروژه قبل از انتهای سال می بایست انجام شود اما از آنجاییکه شورای شهر تاُکید خاصی به کیفیت دارد؛ معتقدیم قبل از زیر سازی و آسفالت اجرای جدول الزامی می باشد که با توجه به عدم طی مراحل قانونی پروژه جدول گذاری امکان تغییرات اندکی در برنامه زمانی این پروژه وجود دارد. ایشان تصریح کرد: پروژه روکش آسفالت بلوار محله ساران با ۱۷/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اعتبار از محل منابع شهرداری، پروژه دیگریست که فرآیندهای قانونی را طی و قرارداد آن ثبت شده و تلاش می شود که قبل از پایان سال اجرایی گردد. وی در پایان الطاف حضرت حق، دعای خیر شهروندان خوب و مدیریت ولایی مردمی جهادی شهر را از عوامل ارتقاء خدمات مدیریت شهری در سال جاری دانست و گفت: شورای شهر در صدد تعریف یک دوره یک ماهه جهادی برای خدمت رسانی به مردم در طرح استقبال از بهار می باشد که پس از ایام مبارک دهه فجر آغاز خواهد شد، امیدواریم حاصل این طرح جهادی ارتقاء سطح رضایت شهروندان خوب و عزیز در روزهای پایان سال و آمادگی شهر برای آغاز سال نو باشد.

 

مطالب مرتبط

فهرست