نشست ستاد برگزاری مراسم فرهنگی_مذهبی شهر کیلان

folder_openاخبار, اخبار شورای اسلامی شهر

نشست ستاد برگزاری مراسم فرهنگی_مذهبی شهر کیلان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر علوی و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری کیلان،نشست ستاد برگزاری مراسم فرهنگی_مذهبی شهر کیلان به دعوت ریاست شورای شهر و با اعضاء شورای اسلامی، سرپرست شهرداری ، امام جماعت مسجد جامع تاریخی شهر کیلان، مسئولان ادارات شهر، نمایندگان هیئت های امنا، فرماندهی کلانتری ۱۴،فرمانده حوزه مقاومت بسیج و مدیران مدارس و به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی برگزاری مراسم ایام الله دهه مبارک فجر علوی و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار و مباحث لازم مطرح گردید.

پیمان آقاجان احمدی ضمن خوش آمدگویی به حاضران گفت : لازم می دانم بابت با شکوه برگزار شدن یادواره شهدا از اعضاء ستاد و همه دست اندرکاران تقدیر و تشکر ویژه ای داشته باشم. خدا را شاکریم علیرغم مشکلات متعدد و زمان اندک، به برکت خون شهدا مراسمی خاص و معنوی برگزار شد.

به ایام الله فجر انقلاب نزدیک شده ایم ؛ وظیفه و اعتقاد داریم که باید برای برگزاری هر چه باشکوه تر دهه فجر امسال تلاش ویژه ای داشته باشیم.

علی اکبر مسعودی امام جماعت مسجد جامع تاریخی شهر کیلان،ضمن عرض خوش آمدگویی به حاضران در جلسه و مقارن شدن دهه فجر انقلاب با ولادت امام علی (ع) و ایام اعتکاف دهه فجر امسال را متفاوت تر از سال های گذشته دانست و این دهه فجر را فجر علوی خواند و گفت: امیدواریم با تلاش مضاعف اعضای ستاد برگزاری مراسم فرهنگی_مذهبی شهر کیلان در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بتوانیم رسالت خود را در پاسداری از آرمان‌های امام راحل (ره)و شهدا ادا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مسعودی تصریح کرد:دهه فجر علوی بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی می باشد ،دشمن امروز با همه توان پای کار است و هر روز توطئه جدیدی می کند و این انقلاب هر چه پیشرفت بیشتری را دارد این دشمنی ها بیشتر می گردد.لذا همه نهاد ها وظیفه داریم در ایام دهه فجر علوی امسال هر چه در توان داریم پای کار بیاوریم.

در پایان با تصویب مصوبه یازده بندی برنامه ریزی برگزاری مراسم دهه فجر علوی نشست ستاد برگزاری مراسم فرهنگی_مذهبی شهر کیلان خاتمه یافت.

ستاد برگزاری مراسم فرهنگی_مذهبی شهر کیلان با پیشنهاد و اقدام شورای ششم شهر کیلان تشکیل شده است.

 

مصوبات ستاد برگزاری مراسم فرهنگی مذهبی شهر کیلان

مجری مراسم و هماهنگی ها تحت عنوان ستاد برگزاری مراسم فرهنگی _ مذهبی شهر کیلان خواهند بود. که این ستاد با پیشنهاد و اقدام ششمین دوره شورای اسلامی شهر کیلان تشکیل گردید.

  1. پرداختن به دهه فجر علوی و تلاش حداکثری برای با شکوه تر برگزار شدن دهه فجر ۱۴۰۱.
  2. آذین بندی و فضا سازی متناسب با ایام در سطح شهر، ادارات و مدارس به همراه فضا سازی و آذین بندی مناسب میدان امیر کبیر و خیابان های منتهی به آن .
  3. برگزاری جشن های متعدد در مدارس، نواختن زنگ انقلاب در مدارس سطح شهر،برنامه‌ریزی جهت آشنایی دانش آموزان با مفاهیم و ارزش های مقدس انقلاب اسلامی و به نمایش گذاشتن اشتیاق دانش آموزان برای این ایام مبارک.
  4. خدمتگزاری ویژه به مراجعان ادارات با در نظر گرفتن میز خدمت فجر علوی در طول ایام دهه مبارک فجر،تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات به بهترین شیوه.
  5. پویش پرچم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی در ایام مبارک دهه فجر از طریق مدارس، مساجد و غیره پخش گردد.
  6. برگزاری مسابقات فوتسال جام فجر علوی در دو تورنمنت دانش آموزی و بزرگسالان در سالن تربیت بدنی شهدای شهر کیلان.
  7. برگزاری مراسم ویژه شهید انقلاب، شهید علی عبدالعلی کاظمی و نام گزاری یک معبر در سطح شهر به نام این شهید گرانقدر.
  8. حضور یک پارچه در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تلاش برای برگزاری راهپیمایی پر شور.
  9. برگزاری جشنواره غذا با پخت غذاهای محلی و خانگی توسط بانوان محترمه شهر .
  10. اختصاص سرویس ایاب و ذهاب در محلات مختلف و اعلام زمان و محل حرکت.

زمان و مسیر راهپیمایی: راس ساعت ۱۰ صبح روز ۲۲ بهمن از مقابل حسینیه حضرت سیدالشهدا(ع) (مرکزی شهرکیلان)شروع و در ادامه به گلزار شهدای شهر کیلان و بازگشت به میدان امیر کبیر و با اجرای مراسم ویژه پیگیری و نهایتا پس قرائت بیانیه در میدان امیر کبیر به اتمام خواهد رسید.

مطالب مرتبط

فهرست