برگزاری پیاده‌روی جاماندگان اربعین شهرستان دماوند در شهر کیلان/ اجرای طرح جهادی آماده‌‌سازی مسیر پیاده‌روی با ورود شورای شهر

folder_openاخبار

برای هماهنگی جهت اجرای طرح جهادی پیشنهادی شورای شهر در راستای آماده‌سازی مسیر پیاده‌روی جاماندگان حسینی شهرستان دماوند در شهر کیلان نشستی با حضور رئیس شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری کیلان، دبیر ستاد برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند و مسئولان دوایر شهرداری کیلان برگزار شد.

عارف طهماسب‌کاظمی، سرپرست شهرداری کیلان با اشاره به میزبانی شهر کیلان از زائران اربعین حسینی سطح شهرستان اظهار کرد: میزبانی از زائران حسینی افتخار بزرگی است که طبق سنوات گذشته، امسال نیز نصیب شهر کیلان شده و باید بتوانیم این مهم را به نحو احسن انجام دهیم.

وی از آمادگی همه‌جانبه شهرداری کیلان برای استقبال از جاماندگان اربعین حسینی در شهر خبر داد و گفت: با توجه به پیشنهاد شورای اسلامی شهر، مسئولان دوایر شهرداری از امروز تا پس از اتمام مراسم اربعین حسینی مکلف به اجرای مصوبات هستند و از تمام ظرفیت‌های موجود باید برای برگزاری باشکوه مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهر کیلان استفاده کنیم.

پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان با اشاره به عرض ارادت خاص مردم شهر کیلان به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: چند سالی است که مردم شهر کیلان توفیق پذیرایی و خدمت‌گزاری به زائران اربعین حسینی شهرستان دماوند را بر عهده دارند و از این رو، مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان هر سال باشکوه‌تر از سال قبل در این شهر برگزار می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه با حمایت‌های فرماندار محترم و امام جمعه شهرستان دماوند امسال تدابیر ویژه‌ای جهت برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی در شهر کیلان اندیشیده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: طرح جهادی آماده‌سازی مسیر پیاده‌روی اربعین از امروز توسط شهرداری کیلان اجرا شده و مقرر گردیده تا بهسازی مسیر از محله کوهان شهر کیلان تا روستای زیارت صورت پذیرد.

آقاجان‌احمدی عنوان کرد: لکه‌گیری کامل آسفالت، اصلاح و رنگ‌آمیزی جداول، خط‌کشی معابر، جمع‌آوری نخاله و علف‌های هرز، جلوگیری از تخلیه مصالح ساختمانی، ممنوعیت حفاری توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان، آماده‌سازی سرویس‌های بهداشتی از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در این طرح است که بر اجرای به موقع و با کیفیت آن اصرار داریم.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان تأکید کرد: امیدواریم با اجرای مصوبات پیش‌بینی شده، استقبال باشکوهی از حضور زائران اربعین حسینی در شهر کیلان داشته باشیم.

لازم به ذکر است، مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهرستان دماوند ۲۶ شهریورماه از محله کوهان آغاز و پس از طی عبور از محلات شهر کیلان به طول ۱۰ کیلومتر در روستای زیارت خاتمه می‌یابد. قرار است این اجتماع عظیم معنوی همچون سنوات قبل با حضور گسترده مسئولان و عاشقان اباعبدالله در شهر کیلان برگزار گردد

مطالب مرتبط

فهرست