آغاز عملیات پیاده‌روسازی بلوار شهید سلیمانی شهر کیلان/ مالکان مجاور خیابان‌های مرکزی یاریگر اجرای طرح پیاده‌روسازی باشند+ تصاویر

پیاده‌روسازی که به عنوان یکی از طرح‌های شورای شهر مورد توجه قرار داشته در روزهای گذشته در حاشیه خیابان شهید مطهری و صبح یکشنبه عملیات پیاده‌روسازی بلوار شهید سلیمانی به همت واحد فنی و عمرانی شهرداری کیلان آغاز شد.

رئیس شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری به همراه مسئول واحد فنی و عمرانی، ضمن بازدید از محل اجرای عملیات، دستورات مقتضی را جهت اجرای هرچه بهتر پروژه صادر نمودند.

بنابر هماهنگی‌های به‌عمل آمده در جلسه قبل شورای شهر مقرر شد که شهرداری نسبت به آماده‌سازی، تسطیح و شن‌ریزی قسمت‌هایی که مشکل تملک ندارند، اقدام و در برخی نقاط هم سنگ‌فرش پیاده‌رو آغاز شود.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در حاشیه این بازدید اظهار کرد: با اینکه شورا از ابتدا فعالیت خود را با برنامه آغاز کرد و طرح‌های مختلفی را برای اجرا ارائه داد، اما تبعات حاصل از روش مدیریت شهری که به جای برخی اقدامات کدخدا منشی، مصلحت اندیشی‌های خاص، رفتارهای سلیقه‌ای و … حرکت به سمت مدیریت بر اساس قانون با رعایت صلاح و مصلحت شهر همچنین منفعت و رضایتمندی پایدار شهروندان در میان مدت و بلند مدت را برگزید.

پیمان آقاجان‌احمدی افزود: بضاعت پایین علمی و در اختیار نداشتن تیم پرسنلی با تخصص لازم، مشکلات به جا مانده وافر از سنوات قبل در مبحث‌های گوناگون با قابلیت‌های چالش زای متعدد و … باعث عدم رشد مثبت شهر در ماه‌های قبل به میزان دلخواه بود؛ برای محاسبه عملکرد مدیریت شهر باید از آنچه که تحویل گرفت هم مطلع شد.

وی ادامه داد: اما به لطف خداوند متعال با صبر و تلاش، کمک مسئولان فرادستی و دعای خیر شهروندان امروز در شرایط بهتری قرار گرفته‌ایم؛ احداث پیاده‌رو در حالی به صورت هم زمان در چند نقطه آغاز شده که تا به حال در شهر پیاده‌رویی نداشتیم.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: با احداث پیاده‌رو و امکاناتی که برای آن در نظر گرفته شده، سیما و منظر متفاوتی از شهر نمایان خواهد شد؛ از این رو، از همه مالکان محترم مجاور خیابان‌های مرکزی شهر خواهش می‌کنیم در اجرای این طرح یاریگر مدیریت شهر باشند.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: شهرداری به لحاظ قانونی امکان تملک رایگان املاک واقع در طرح را نداشته و علاوه بر این امتیازاتی به منظور تشویق این دسته از شهروندان در راستای احداث دیوار مجاور پیاده‌رو در نظر گرفته شده که مالکان با مراجعه به واحد فنی شهرسازی شهرداری در جریان امر قرار خواهند گرفت.

کلمات کلیدی: , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست