تدوین برنامه استفاده بهینه از منابع آب کشاورزی در کیلان/ رفع تجاوزات صورت گرفته به حرایم انهار کشاورزی در دستور کار است

folder_openاخبار شورای اسلامی شهر

در حاشیه نشست رسمی شورای اسلامی شهر کیلان، مشکلات بخشی از مالکان و باغداران در خصوص آب کشاورزی به منظور برنامه‌ریزی جهت استفاده بهینه و علمی از منابع آبی موجود مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست، شهروندان در خصوص مشکلات موجود از جمله کمبود آب مباحث خود را مطرح کردند و از اعضای شورای اسلامی شهر تقاضای پیگیری و رسیدگی داشتد.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه کیلان نگین سبز استان تهران و فضای سبز و درختان چند صد ساله، یکی از ارزشمندترین ویژگی‌های این شهر سرسبز است، خود را نسبت به حفظ آن متعهد می‌دانیم.

پیمان آقاجان‌احمدی افزود: خوشبختانه دادستان محترم شهرستان دماوند هم با دیدی باز به مسئله ورود کرده و جهت حفظ حقوق بیت‌المال، استفاده بهینه از منابع، جلوگیری از تخلفات احتمالی دستورات خوبی هم صادر فرموده‌اند که فرآیند اجرایی آن را آغاز کرده‌ایم.

وی گفت: در هر حال با جدیت تلاش می‌کنیم که به منظور حفظ سرسبزی شهر کیلان و رفع مشکلات شهروندان، ترتیبی اتخاذ گردد تا آب مورد نیاز به میزان منطقی و استاندارد برای آبیاری باغات از طریق پیگیری و مکاتبه با مسئولان مربوطه تأمین شود؛ البته تأمین منابع آبی بخش کوچکی از فرآیند آبیاری و آب کشاورزی است و برای حفظ باغات و فضای سبز ارزشمند شهر کیلان، استفاده بهینه و علمی از منابع آبی بر اساس الگوهای استاندارد، رفع تصرف و دست‌درازی به انهار و حریم آنها، قطع انشعابات غیرمجاز و استفاده از آبیاری تحت فشار از دیگر مواردی است که باید رعایت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان تصریح کرد: به منظور تدوین برنامه مناسب و استفاده بهینه از منابع به زودی از افراد متخصص دعوت می‌کنیم تا مسیر علمی و منطقی برای تحقق اهداف این مهم تعریف و برنامه‌‌ریزی گردد.

آقاجان‌احمدی بیان کرد: در این برنامه، باید تمام انهار از هرگونه دست‌دراز و تصرف پاکسازی، مدیریت منابع ملاک عمل گردد و به سمت و سویی حرکت کنیم که برای حفظ باغات مشکلات کمتری داشته باشیم و در زمستان قبل علی‌رغم برنامه‌ریزی.های صورت گرفته، موفق به پاکسازی جهت رهاسازی آب در فصل غیر زراعی در انهار نشدیم، اما امیدواریم با تلاش و همیاری بیشتر زمستان ۱۴۰۱ شاهد جاری شدن آب در انهار سطح شهر کیلان باشیم.

کلمات کلیدی: , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست