جزئیات مصاحبه ۵ ساعته با گزینه‌های تصدی سمت شهردار کیلان

folder_openاخبار, اخبار شورای اسلامی شهر, مصاحبه

پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در خصوص ادامه فرآیند انتخاب شهردار کیلان اظهار کرد: دومین مرحله مصاحبه با متقاضیان تصدی سمت شهرداری کیلان روز گذشته با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و پنج منتخب محترم به مدت پنج ساعت در صحن شورا برگزار شد.

وی افزود: پس از اعلام فراخوان شورا برای دعوت از متقاضیان واجد شرایط جهت تصدی سمت شهردار کیلان، ۱۸ کاندیدا با حضور در دبیرخانه این شورا در این زمینه اعلام آمادگی کرده بودند که مرحله نخست با مصاحبه از 17 نفر از این افراد طبق زمان‌بندی و قرعه‌کشی انجام گردید و با رأی‌گیری اعضای شورا، ۶ نفر برای حضور در مرحله بعدی انتخاب شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: به جز شماره صندلی که بر اساس حروف الفبا انتخاب شده بود؛ سایر مراحل فرآیند دومین مرحله مصاحبه با متقاضیان سکانداری شهرداری کیلان طبق مرحله قبل بر اساس قرعه‌کشی و در نظر گرفتن شرایط مساوی انجام پذیرفت و مسئولیت قرعه کشی در این مرحله به عهده متقاضیان بود.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: در حالی که قرار بود در این مرحله، ۶ متقاضی با حضور همزمان در دو بخش پرسش‌وپاسخ و مناظره شرکت کنند، یکی از متقاضیان به دلیل مشکلات شخصی (حادثه) نتوانست در دومین مرحله مصاحبه حاضر شود؛ در نتیجه کار با حضور ۵ متقاضی پیگیری شد و شورا برای خروج یا حضور نفر غایب در لیست در اولین جلسه آتی تصمیم گیری خواهد کرد.

وی بیان کرد: در نخستین بخش مرحله دوم فرآیند انتخاب شهردار جدید شهر کیلان متقاضیان طبق قرعه‌کشی و زمان‌بندی یکسان به سئوالاتی در خصوص قوانین شهرداری‌ها همچون کمیسیون معاملات، طرح تفصیلی و جامع، کمیسیون ماده 101، فنی و شهرسازی، نحوه عملکرد بازرسی و حراست پاسخ دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان ادامه داد: اقدامات روزهای نخست فعالیت در شهرداری، اولویت بندی امور برای توسعه شهر کیلان، برنامه مورد نظر برای کسب درآمد پایدار، توجه به حوزه‌های میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، نحوه برخورد با تخلفات احتمالی زیر مجموعه، برنامه برای تعیین تکلیف قانونی توافقات اراضی سنوات قبل و … از جمله سئوالات دیگر اعضای شورای اسلامی شهر کیلان از متقاضیان بود.

آقاجان‌احمدی افزود: همچنین در بخشی دیگر که با زمان‌بندی مجدد یکسان در نظر گرفته شد، متقاضیان اظهارات و برنامه‌های پیشنهادی یکدیگر را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

وی گفت: ساماندهی مجموعه و ارتقای برخی واحدهای شهرداری، افزایش سرعت تکمیل پروژه‌های نیمه‌ تمام، تدوین افق چهار ساله برای توسعه شهر کیلان، تعامل و هم‌افزایی با شورا، توسعه شبکه معابر، بازنگری و اصلاح طرح تفصیلی با محوریت باغ‌ شهر بودن و رفع مشکلات منطقی شهروندان کیلانی، توجه به ظرفیت‌های حریم شهری، ارتقای حوزه جاده‌ای و حمل و نقل عمومی، ایجاد اتاق فکر و تدوین طرح سرمایه‌گذاری با محوریت گردشگری، اخذ مجوز انبوه‌سازی و آپارتمان‌سازی، ارتقای بودجه سالانه شهرداری و توجه به داشته‌ها و ظرفیت‌های کنونی کیلان از دیگر موضوعات مطرح شده توسط مصاحبه‌شوندگان در این نشست بود.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان تصریح کرد: همه متقاضیان تصدی سمت شهرداری کیلان ضمن قدردانی از اقدام مبتکرانه شورای اسلامی شهر برای نحوه تعیین انتخاب شهردار کیلان اعلام کردند که شورا با این اقدام مدنیت را به منحصه‌ ظهور رسانده و همانطور که توقع می‌رود در این عرصه هم کیلان پیشتاز است.

آقاجان‌احمدی اضافه کرد: پس از پایان این نشست و انجام مصاحبه‌ها، فرآیند انتخاب شهردار کیلان ادامه خواهد داشت و طی روزهای آینده با نظر اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص نحوه ادامه مصاحبه‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی گفت: تصمیم داریم با توکل به خداوند در فضایی آرام، منطقی، علمی و حساب شده دست به انتخاب شهردار زده و تا پایان خردادماه گزینه نهایی را اعلام کنیم؛ اگر چه تعیین تکلیف در زمان مورد نظر برایمان اهمیت دارد، اما ملاک نهایی نیست.

پیمان آقاجان احمدی در پایان گفت: صمیمانه دست یاری به سوی همه همشهریان شریف و کیلان دوستان عزیز دراز کرده و دعای خیرشان را در جهت عنایت ویژه پرودگار به منظور هدایت و راهنمایی به سوی گزینه اصلح تمنا داریم.

کلمات کلیدی: , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست