برگزاری جشن ولادت حضرت امام محمد باقر (ع) با حضور مسئولان شهرستان دماوند در مسجد جامع کیلان

folder_openاخبار, اخبار شورای اسلامی شهر

جشن ولادت امام محمدباقر (ع) همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر و با حضور جمعی از مسئولان در مسجد جامع کیلان برگزار شد.

در این مراسم، امام جمعه و فرماندار شهرستان دماوند، بخشدار مرکزی دماوند، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران، امام جماعت شهر کیلان، معاونان سیاسی و عمرانی فرمانداری دماوند، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کیلان و جمعی از مدیران ادارات شهرستان دماوند و پرسنل شهرداری کیلان حضور داشتند.

این مراسم جشن، با سخنرانی حجت‌الاسلام کریمایی و مدیحه‌سرایی حاج حسن مرادی همراه بود.

انقلاب اسلامی با شعار استقلال طلبی و آزادی خواهی آغاز شد/ سلطه بیگانگان را هرگز بر خود نمی‌پذیریم

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران در مسجد جامع شهر کیلان اظهار کرد: انقلاب اسلامی با شعار استقلال طلبی و آزادی خواهی آغاز شد و سخن امام خمینی(ره) این بود که ما سلطه بیگانگان را هرگز بر خود نمی‌پذیریم.

حجت‌الاسلام میثم کریمایی افزود: این استقلال طلبی و عزتمندی و نفی سلطه بیگانه در روح ایرانیان قدمتی بسیار کهن به تاریخ ایران دارد؛ روحیه استقلال طلبی و حفظ داشته‌های فرهنگی و هویتی بود که به سلطه یونانیان و سرداران اسکندر پایان داد.

وی گفت: سلطه‌نژاد پرستانه بنی‌امیه و بنی عباس را نفی کرد و مغولان مهاجم را در فرهنگ ایرانی هضم نمود.

تمام سخن امام خمینی نفی تسلط و نفی ذلت و تحقیر کشور مسلمان ایران توسط قدرت‌های استعمار گر غربی بود.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران بیان کرد: سلطنت پهلوی در برترین قله وابستگی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و تکنولوژیکی بود، سلطنتی که شاه آن توسط انگلستان تعیین و کنترل می‌شد، لایق عزت و استقلال طلبی ایرانی مسلمان نبود.

کلمات کلیدی: ,

مطالب مرتبط

فهرست