هیچکدام از توافقات شهرداری کیلان تعیین تکلیف نشده است/ برای رشد و توسعه کیلان راهی جز درست شدن توافقات نیست

folder_openاخبار, اخبار شورای اسلامی شهر

پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در نشست بررسی مشکلات شهرهای کیلان و آبسرد با حضور برخی مدیران کل استان تهران اظهار کرد: کیلان شهری بزرگ با پتانسیل‌های ارزشمند خدادادی است؛ شهری که نامش پرآوازه و مردمانش در فرهنگ، ادب، بزرگ منشی، شرافت و همه خوبی‌های دنیا معروفند.

وی افزود: شهری که زادگاه ۶۲ گوهر فروزان به نام شهید است، شهری پر از مجاهدان به وقت دفاع، جانبازان عزیز و آزادگان سرافراز و شهری که زادگاه صدها پزشک، دکتر، مهندس، خلبان، تحصیلکرده، نخبه و مدیران در سطوح مختلف مختلف نظام اسلامی است.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: کیلان شهری که تا چند دهه قبل جنب و جوشی خاص داشت و نزدیک به هفت دهه از تاُسیس شهرداری کیلان گذشته، اما بی‌مهری‌ها، کم‌لطفی‌ها و عدم توجه، این شهر را از هر آنچه که حقش بوده، دور نگه داشته است.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: امروز علی‌رغم همه کم‌لطفی‌ها، کیلان همچنان سربلند است و بنا دارد با سرعت به جایگاه واقعی خود دست یابد؛ چند دهه قبل اداره برق در شهر کیلان دفتر و مرکزی داشت، امروز سال‌هاست که اثری از این دفتر نیست؛ با توجه به مشکل شهروندان راه اندازی مجدد این دفتر مورد درخواست است.

عدم‌ احتساب جمعیت واقعی شهر کیلان یکی از مشکلات تأمین آب شرب است/ به فید فوریت برای رفع معصل فاضلاب در کیلان اقدام گردد

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان بیان کرد: ضمن قدردانی از مدیر امور بهره‌برداری آبفای شهر کیلان بابت تغییرات مثبت دوره مدیریت ایشان، اما همچنان در تابستان برخی از نقاط شهر در زمینه آب شرب دچار مشکل هستند.

آقاجان‌احمدی افزود: عدم‌ احتساب جمعیت واقعی شهر کیلان و ارتفاع مخزن آب می‌تواند دو دلیل مهم این مشکل باشند؛ شرکت آبفا در کنار آب شرب، مسئولیت دیگری به نام فاضلاب هم دارد؛ نداشتن کمترین اقدام علمی و منطقی در این زمینه، مشکلات نازیبا، بیماری‌زا و آسیب‌رسان به محیط زیست آسیب‌رسان به آب‌های روان و … را رقم زده است.

وی اضافه کرد: جا دارد به قید فوریت برای رفع این معضل اقدام گردد؛ آب‌های حاصل از جمع‌آوری فاضلاب منبع ارزشمندی در زمینه‌های گوناگون را تشکیل خواهد داد.

با تلاش مدیریت کیلان کمترین مشکل در حریم وجود دارد/ ساز و کاری برای دریافت حقوق بیت‌المال از ساخت و سازها تعریف شود

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان اظهار داشت: تلاش مسئولان امر در مدیریت شهر کیلان باعث شده تا کمترین مشکل را در حریم این شهر شاهد باشیم، اما علیرغم همه تلاش‌ها ساخت و سازهایی در این عرصه صورت گرفته است و جا دارد با همکاری جهاد کشاورزی ساز و کاری برای دریافت حقوق بیت‌المال از ساخت و سازها تعریف شود.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: با تعریف ساز و کار مناسب و دریافت عوارض قانونی از بناهای احداث شده منابع خوبی ایجاد می‌گردد که با استفاده از این منابع در شهرها می‌توان رونق ایجاد کرد.

وی گفت: می‌توان با همین منابع در نقاط دیگری به افزایش سطح باغات اقدام نمود در آن صورت دیگر در گوشه و کنار شهرستان دماوند به جای درختان سبز، شاهد نخاله‌های حاصل از تخریب‌ها نخواهیم بود

هیچکدام از توافقات شهرداری کیلان تعیین تکلیف نشده است/ هرگز اینطور نیست که مدیریت وقت شهر کیلان سر خود اقدام کرده باشد

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان بیان کرد: در خصوص توافقات شهرداری امیدواریم پس از سال‌ها مشکلات کیلان برطرف شود؛ کمترین آسیب به حریم و املاک دولتی در کیلان اتفاق افتاده و این شهر بیشترین همکاری را داشته است، اما هیچکدام از توافقات شهرداری تا به امروز تعیین تکلیف نشده است.

آقاجان‌احمدی خاطرنشان کرد: حتی بابت حرف و حدیث دارترین توافق انجام شده هم موافقت مقامات فرادستی وجود دارد و هرگز اینطور نیست که مدیریت وقت شهر کیلان سر خود اقدام کرده باشد؛ برای رشد و توسعه کیلان راهی جز درست شدن توافقات نیست.

وی تأکید کرد: در بحث جاده‌ای هم دچار مشکل هستیم راه‌های دسترسی به شهر هیچکدام استاندارد نیستند؛ مخصوصاً کمربندی شهر که واقعاً قابل استفاده نیست و باید بهسازی ورودی‌های شهر در نظر گرفته شود.

دوره ششم شورای شهر کیلان پرونده ماده ۱۳۳ را متوقف تحویل گرفته است/ استعلام شهرداری در کاربری باغات ملاک عمل قرار گیرد/ ایرادات طرح جامع شهر کیلان مشکلات فراوانی برای شهروندان ایجاد کرده است

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان بیان کرد: ضمن قدردانی از مسئولان بنیاد مسکن بابت صدور سند برای املاک فاقد سند، شهروندان کیلانی امروز در این زمینه هم مشکل بزرگی داریم.

آقاجان‌احمدی گفت: دوره ششم پرونده ماده ۱۳۳ را متوقف تحویل گرفته است و ما امروز در اجرای طرح ها با مشکلات مواجه هستیم و با انقضای افق طرح تفصیلی الزامات آن هم منقضی خواهند شد.

وی ادامه داد: طرح جامع شهر از ابتدا ایراد داشته و مشکلات فراوانی برای شهروندان ایجاد کرده، پیشنهاد می‌دهم استعلام شهرداری در کاربری باغات ملاک عمل قرار گرفته تا شهروندان بتوانند جهت اخذ سند اقدام کنند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست