تصویب ۲ طرح دوفوریتی در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کیلان

folder_openاخبار شورای اسلامی شهر

پیمان آقاجان احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: در جلسه رسمی عصر یکشنبه چهاردهم آذرماه شورای اسلامی شهر کیلان و در راستای دستورالعمل اجرایی ماده ۲۵ آیین‌نامه داخلی شورای اسلامی شهر، مصوب ۱۳۹۲/۰۲/۱۹ شورای عالی استان‌ها، دو طرح دو فوریتی اعلام وصول و پس از بررسی و شور به تصویب شورای اسلامی شهر کیلان رسید.

وی گفت: یکی از طرح‌های دو فوریتی شهرداری کیلان را ملزم به تهیه طرح و برنامه اجرایی جهت جمع‌آوری، تفکیک و بازیافت زباله و پسماند شهر به منظور صیانت از سیما و منظر شهری و جلوگیری از ایجاد آلودگی های بهداشتی ناشی از آن، بهره مندی از منابع مالی حاصل از طرح و… می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان ادامه داد: چنانچه این طرح تاُیید کمیته انطباق فرمانداری شهرستان دماوند را اخذ کند، شهردار کیلان برای ارائه برنامه مذکور در قالب لایحه به شورای شهر ۳۰ روز فرصت خواهد داشت.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: طرح دوم به دنبال ایجاد شرایط احداث دیوار ساحلی توسط مالکان مجاور رودخانه در صورت تمایل است چنانچه این طرح از فیلتر کمیته انطباق فرمانداری شهرستان دماوند عبور کند به شهرداری کیلان ماُموریت داده می‌شود تا ضمن همکاری با امور منابع آب شهرستان دماوند بستر واقعی رودخانه و محل احداث معبر و دیوارهای ساحلی در طرفین را بر اساس طرح‌ها و برنامه‌های جامع شهری مشخص نماید تا امکان احداث دیوار ساحلی برای مالکان مجاور رودخانه تحت نظارت شهرداری فراهم گردد.

وی بیان کرد: در این طرح پیش‌بینی شده هزینه صدور جواز با احداث دیوار تهاتر گردد؛ در صورت اجرایی شدن این طرح علاوه بر سرعت یافتن مراحل احداث دیوار و بلوار ساحلی در سراسر شهر، مشکلات لاینحل و متعدد مالکان مجاور رودخانه در زمینه حریم های تعریف شده رفع خواهد شد.

کلمات کلیدی: , , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست