آغاز فاز مطالعاتی نخستین سند چشم‌انداز شهر کیلان به ابتکار شورای ششم/ «جمعیت» به عنوان اولویت نخست سرفصل‌های سند چشم‌انداز ۵ ساله کیلان انتخاب شد

پیمان آقاجان احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان با اشاره به علمی بودن روش کار در این دوره شورای شهر کیلان‌ گفت: با عنایت به تقسیم وظایف شورای شهر در سه حوزه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت که هر کدام اهمیت و گستردگی خاص خود را داشته و نیاز مسجل هر حوزه به برنامه منظم علمی، تهیه و تدوین سند چشم انداز پنج ساله شهر کیلان به عنوان یک نیاز در مسیر تحقق مدیریت علمی _ منطقی در همان روزهای آغازین دوره ششم در دستور کار شورای اسلامی شهر کیلان قرار گرفت و بلافاصله تعیین سرفصل‌های متعدد این سند در جلسات رسمی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

وی گفت: اگرچه راه برای افزایش تعداد سرفصل‌ها پس از طرح و تصویب در جلسات شورا همچنان باز است، اما لیست متنوعی از اولویت‌ها توسط نمایندگان مردم در شورای شهر انتخاب و ثبت گردید تا در بازه زمانی مشخص مطالعات گسترده و علمی مربوط به هر سرفصل انجام و جهت تصویب به منظور ثبت در سند نهایی در جلسات شورا به بحث گذاشته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان تصریح کرد: مطالعات هر سرفصل باید در برگیرنده شرایط کنونی، هدف و همچنین مسیر و روش به صورت منطقی و مشروح باشد؛ در ادامه «جمعیت» با کسب پنج راُی موافق به عنوان اولویت نخست سرفصل‌های سند چشم‌انداز پنج ساله شهر کیلان انتخاب شد.

آقاجان‌احمدی ادامه داد: هم اکنون‌ شورای اسلامی شهر کیلان با استعانت از درگاه دانای بی‌همتا و بهره‌گیری از پتانسیل ارزشمند اهالی تحصیل کرده و نخبه شهر بر آن است تا تهیه و تدوین نخستین سند چشم انداز شهر کیلان را با مطالعات مربوط به اولین اولویت آن آغاز نماید.

وی بیان کرد: این مطالعات می‌تواند در برگیرنده مواردی همچون تعداد جمعیت مناسب برای شهر، امکانات لازم و راه های افزایش جمعیت، شرایط جمعیت اضافه شونده به لحاظ فرهنگی، مالی و … بر اساس عقاید، راهکارهای علمی – اجتماعی و نگاه‌های مختلف باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان تأکید کرد: در نتیجه به این وسیله از تمام شهروندان و کیلان دوستان به خصوص قشر تحصیل کرده دعوت می‌شود تا نظر، طرح، ایده و برنامه‌های خود را در این زمینه به صورت مکتوب به دبیرخانه شورای اسلامی شهر کیلان تحویل داده یا به آدرس مربوط ارسال نمایند.

آقاجان‌احمدی خاطرنشان کرد: ارسال مطالب به شماره ۰۹۱۰۸۳۶۳۶۵۶ خط ارتباط مردمی شورای اسلامی شهر کیلان از طریق واتساپ هم امکان پذیر است.

وی در پایان ضمن درخواست از شهروندان جهت مشارکت فعال در طرح ها و برنامه‌هایی که به ابتکار دوره ششم شورا اجرایی می‌شوند، گفت: فقط لازم است که با توکل به خداوند کنار هم باشیم تا توانستن را تجربه کنیم و اعضای شورای شهر نمایندگان مردم هستند و این مهم ترین نکته‌ای است که باید در روابط فی مابین لحاظ گردد.

کلمات کلیدی: , , ,

مطالب مرتبط

فهرست