نشست رسیدگی به وضعیت اماکن و مراکز تاریخی و گردشگری شهر کیلان

folder_openاخبار

به گزارش روابط عمومی شهرداری کیلان، نشست بررسی و رسیدگی به وضعیت اماکن و مراکز تاریخی و گردشگری شهر کیلان با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر کیلان، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان دماوند و مسئولان روابط عمومی و شهرسازی شهرداری کیلان در محل شهرداری برگزار و پس از بحث و تبادل نظر، مواردی مصوب گردید.

نظر به ساماندهی و بهره‌برداری از حمام‌های تاریخی موجود در کیلان برابر ماده 55 قانون شهرداری‌ها، حمام‌ها در اختیار شهرداری بوده و شهرداری جهت ساماندهی و رفع نواقص و …حمام نسبت به‌کارگیری احدی از اشخاص به‌عنوان مسول پیگیری یا رابط اقدام نماید.

به منظور بهره‌برداری از حمام‌های یاد شده موافقت گردید شهرداری کیلان جهت جذب سرمایه‌گذار به‌منظور مرمت و بازسازی و برپایی فعالیت کسبی و صنفی توسط بخش خصوصی نسبت به درج آگهی و مزایده به‌صورت اجاره سالیانه اقدام نماید تا با رعایت آئین نامه مالی مد نظر شهرداری و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام لازم به عمل آید.

نظر به وجود ظرفیت و پتانسیل گردشگری در جذب توریسم در منطقه، موافقت گردید ضمن حمایت اداره میراث فرهنگی شهرستان دماوند شهرداری جهت هماهنگی در اجرای طرهای مرتبط توسط شهرداری با مشارکت بخش خصوص موضوع توسط شهرداری با ادارات ذی‌ربط پیگیری تا در صورت موافقت شهرداری نسبت به اجرای طرح‌های گردشگری در سطح شهر اقدام نماید.

به منظور حفظ و حراست آثار تاریخی مقرر گردید شهرداری برابر ضوابط و مقررات مربوطه نسبت به رعایت حریم حفاظتی اقدام نماید.

کلمات کلیدی: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست