شبکه بهداشت و درمان دماوند به تعهدات خود در کیلان عمل نکرد/ همراهان واگذاری اراضی، مدیریت شهر کیلان را نیمه راه تنها گذاشتند

«پیمان آقاجان‌احمدی» رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در دیدار نماینده محترم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان دماوند با اهالی شهر در مسجد جامع کیلان ضمن قدردانی از نماینده محترم برای حضور مسئولان در کیلان که به رفع مشکلات کمک می‌کند، با اشاره به برخی مشکلات شهر کیلان اظهار کرد: در خصوص راه‌اندازی فیبرنوری در شهر، شرکت مخابرات قول نصب هفت دستگاه GPAN را در کیلان داده و مدعی بود این دستگاه‌ها پاسخگوی نیاز سال‌های آینده هم هستند؛ به همین دلیل مدیریت شهر نهایت همکاری را داشت تا حفاری‌های مربوطه انجام شود.

وی افزود: علیرغم انجام تعهدات توسط مدیریت شهر کیلان همچنان خبری از نصب این دستگاه‌ها نیست و در بحث نصب دوربین‌های امنیتی و افزایش پهنای باند اینترنت با مشکلات جدی مواجه هستیم که لازم است تا مسئولان مخابرات بر اساس قول و قرار خود با مجموعه مدیریت شهری همکاری کنند.

*شرکت برق برای رفع مشکلات شبکه در کیلان تدبیر کند/ کیلان در زمینه بهداشت و درمان به شدت عقب‌گرد داشته است

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات شهر مربوط به شبکه برق است، گفت: متأسفانه در قسمت‌های مختلفی از شهر کیلان در زمینه برق مشکلاتی وجود دارد، ترانس‌ها فرسوده هستند و شرایطی را که باید داشته باشند، ندارند و خاموشی‌های بدون برنامه و زیاد موجب نارضایتی مردم شده، لذا لازم است که اداره برق در این زمینه فوراً تدابیری را اتخاذ نماید.

آقاجان‌احمدی در خصوص مشکلات حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: مشکلات حوزه بهداشت و درمان کیلان سال‌ها مطرح بوده؛ همه جا به سمت پیشرفت حرکت کردند، اما کیلان در این زمینه عقب گرد داشته است؛ سال‌ها قبل شرایط بهتری در درمانگاه کیلان وجود داشت، اما امروز شرایط اینگونه نیست؛ برای رفع مشکلات مسأله کمبود جمعیت را مطرح می‌کنند که از نظر ما پذیرفته نیست.

وی بیان کرد: حدود ده سال قبل مدیریت شهر طی توافق‌نامه‌ای ۱۹۱۵ متر زمین را برای احداث درمانگاه شبانه‌روزی به شبکه بهداشت و درمان واگذار کردند؛ در یکی از بندهای این توافق‌نامه اشاره شده که این زمین صرفاً به منظور احداث درمانگاه شبانه‌روزی واگذار می‌شود.

زمین واگذار شده به شبکه بهداشت برگردانده شود/ آمبولانسی که با هزینه مردمی جهت خدمت صرفاً در درمانگاه کیلان خریداری شده به نقطه نامعلوم منتقل شد

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان ادامه داد: در سفر رئیس جمهور وقت به منطقه بودجه‌ای برای توسعه بهداشت و درمان کیلان اختصاص پیدا کرد که ساختمان درمانگاه با آن بودجه ساخته شده است، پس از احداث ساختمان خودشان اعلام می‌کنند که ساختمان ساخته شده قابل استفاده نیست و کیلان نیز جمعیت لازم برای احداث درمانگاه را ندارد؛ آن بودجه را که درست صرف نکرده‌اید به مردم کیلان بدهکارید.

آقاجان‌احمدی افزود: اکنون سال‌هاست که زمین مرغوبی از بیت‌المال مربوط به شهر کیلان بدون عمل به تعهدها در اختیار شبکه بهداشت قرار گرفته که لازم است با توجه به عدم بهره‌برداری و هدررفت بیت‌المال و اینکه شبکه بهداشت و درمان جمعیت کیلان را به حد نصاب نمی‌داند که البته مخالف آن هستیم، زمین مد نظر به شهرداری برگردانده شود؛ اگر جمعیت نداشتیم، چرا تعهد دادید و زمین گرفتید؟

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته، مردم شهر کیلان هزینه‌ای را جهت خرید یک دستگاه آمبولانس جمع‌آوری کردند و این آمبولانس مدتی در شهر فعالیت داشت و سپس به نطقه نامعلومی منتقل شد؛ با توجه به اینکه این آمبولانس با هزینه مردم برای درمانگاه شهر کیلان خریداری شده، استفاده از آن در جای دیگری از نظر شرعی مشکل دارد.

*بهزیستی در موضوع ساختمان کیلان تخلف کرده است/ هیچ کدام از ساکنان ساختمان بهزیستی معرفی‌نامه ندارند

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در ادامه اظهار داشت: مدیریت وقت شهر کیلان در سال‌های گذشته، زمینی را به بهزیستی واگذار کرد و ساختمانی احداث شد؛ امروز این ساختمان به یک معضل تبدیل شده است.

آقاجان‌احمدی افزود: شورای اسلامی در دوره قبل توافقی با اداره بهزیستی داشتند مبنی بر اینکه هر کدام از واحدهای ساختمان مورد نظر تخلیه شود، مشروط به اینکه شهرداری در مسکن مهر یکی از شهرهای اطراف واحد آپارتمانی برای ساکنان آن خریداری کند؛ نمی‌دانیم که چرا چنین توافقی در دوره قبل صورت گرفته آیا مردم کیلان اجازه چنین کاری را می‌دهند؟

وی گفت: در این راستا، تخلفی از سوی بهزیستی صورت گرفته، چراکه بهزیستی در توافق اولیه تعهد کرده بود کسانی که قرار است در این ساختمان زندگی کنند، باید از شورای اسلامی شهر معرفی‌نامه داشته باشند، اما هیچ کدام از افراد ساکن در این ساختمان از شورا معرفی‌نامه ندارند که اگر داشتند مشکلات امروز را شاهد نبودیم.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان تأکید کرد: اداره بهزیستی به توافق خود بازگردد. در آن صورت مدیریت شهر کیلان آمادگی مرمت و بازسازی ساختمان را دارد تا نوعروسان و افرادی کیلانی که نیازمند واقعی باشند در این ساختمان سکونت پیدا کنند.

*واگذاری اراضی به یکی از معضلات بزرگ کیلان تبدیل شده است/ مسئولیت واگذاری‌ها بر عهده یک شخص خاص نیست

آقاجان‌احمدی با اشاره به یکی از اساسی‌ترین مشکلات شهر کیلان تصریح کرد: در 15 سال قبل، واگذاری‌هایی در شهر کیلان صورت گرفت و امروز این اراضی واگذار شده به یکی از معضلات بزرگ شهر کیلان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در دوره قبل به جای اینکه برای رفع مشکلات اقدام و به این موضوع توجه کنند که مسئولیت این واگذاری‌ها بر عهده تنها یک شخص نیست و این شخصیت حقوقی است که باید در قبال مردم پاسخ‌گو باشد، اقدامی نداشتند و برخی دائم فریاد کشیدند که شهرداری کیلان هشت هزار میلیارد تومان بدهکار است؛ چرا به جای حمایت از شهر با زبان خودتان شهر را بدهکار خواندید؟ وقتی مدیران شهر به جای گرفتن حق شهر و مردم، شهرداری را هزاران میلیارد بدهکار بدانند، تکلیف عاقبت روشن است.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان با بیان اینکه شهرداری کیلان از املاک پیرامون خود حق و حقوقی دارد، گفت: در برخی از شهرهای اطراف مشاهده می‌کنیم که به شکلی گسترش پیدا کردند، اما در کیلان هیچ‌ توسعه‌ای از نظر ساخت و ساز به جز قسمتی که مردم دارای املاک و باغات بودند، صورت نگرفته، یعنی زمینی برای ساخت و ساز تعلق نگرفته تا باغات ما تخریب نشوند؛ اختصاص زمین در شهرهای دیگر برای توسعه انجام شده، اما به شهر ما که رسیده، غیرقانونی اعلام شده است.

*در واگذاری اراضی تصمیم گیرنده فراتر از مدیریت شهر کیلان بوده است/ چرا ادارات ذی‌نفع شهرداری کیلان را تنها گذاشته‌اند؟

آقاجان‌احمدی تأکید کرد: مشکل واگذاری اراضی در شهر کیلان باید یک روزی حل شود؛ روزانه مراجعه‌کنندگان بسیاری در شورای اسلامی شهر و شهرداری در خصوص این واگذاری‌ها داریم که بخش زیادی از وقت روزانه به این جهت گذرانده می‌شود؛ اگر این واگذاری‌ها خلاف قانون بوده مسئولان وقت در آن زمان کجا بودند؟ هر کدام از اداراتی که مدعی هستند، می‌توانیم مستند به آنها اعلام کنیم که چه منافعی در این زمینه داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم واگذاری اراضی در شهر کیلان گرفته نشده و فراتر از شهر کیلان به منظور جبران عقب‌ماندگی و احداث باغشهر بوده است، اما در آن مقطع منابع بر اساس قانونی که تصویب شده بود، املاکش را تحویل مسکن و شهرسازی داده و این یک معضلی برای شهر کیلان شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان اضافه کرد: صورتجلسات مربوطه را در آن زمان مسئولان ادارات فرادستی هم امضا کرده‌اند و برای هر کدام منافعی تعریف شده بود، اما چرا امروز مدیریت شهر کیلان را تنها گذاشته‌اند تا ما شرمنده دو هزار نفر از کسانی باشیم که می‌خواستند زمینی در یک شهر از شخصیت حقوقی دریافت کنند.آقاجان‌احمدی د

ر پایان ضمن قدردانی از نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی به جهت پیگیری رفع مشکلات و دیدارهای مردمی که خیر و برکات به همراه دارد، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های دکتر رسولی‌نژاد، چندین ملاقات و دیدار با مقامات کشوری و استانی در راستای رفع مشکلات برای هفته‌ آینده هماهنگ شده است.

کلمات کلیدی: , , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست