دغدغه ما تقویت همه ابعاد حوزه تعلیم و تربیت در شهرستان دماوند است/ نگرش‌ها نسبت به ساختارهای آموزشی و پرورشی تغییر یابد

folder_openاخبار شورای اسلامی شهر

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری کیلان، زهرا طاولی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در نشست مشترک با اعضای شورای اسلامی شهر کیلان ضمن قدردانی از همراهی و تعامل مجموعه مدیریت شهری اظهار کرد: جهت تغییر و بهبود روند تعلیم و تربیت، باید نگرش‌ها نسبت به ساختارهای آموزشی، پرورشی و مدیریتی در همه بخش‌ها تغییر یابد.

وی افزود: سیستم تعلیم و تربیت در یک کشور، زمانی می‌تواند موفق عمل کند که تعامل خود را با مجموعه شهرداری و مدیریت شهری حفظ و تقویت نماید؛ در حوزه آموزشی بسیاری از کشورها، نگاه مطالبه‌گری منحصر وجود ندارد و همه به شکل شبکه‌ای در حال انجام امور مربوطه هستند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: امروز نگاه ما در آموزش و پرورش، همدلی، تفکر سیستمی و علمی و اسلامی در مدیریت این حوزه است.

طاولی با بیان اینکه دغدغه ما تقویت همه حوزه‌های تعلیم و تربیت در شهرها و روستاهای شهرستان دماوند است، اظهار کرد: امروز دیگر سیستم‌های سنتی پاسخ‌گوی نیازها نیستند، چراکه با ادامه این روند نمی‌توان مدیران موفقی در آموزش و پرورش برای کشور تربیت نمود و در این راستا، لازم است که نگاه عادلانه‌ای نسبت به تمام مناطق داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه باید نخبگان و دانش‌آموزان تیزهوش را جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی در آموزش و پرورش شناسایی کنیم، بیان کرد: امروز باید اولیا را در کنار سیستم آموزش و پرورش ببینیم و به تمام توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانش‌آموزان و خانواده بها دهیم؛ شرایط دوران کرونایی باعث شد که دیوارهای مدارس و کلاس‌ها فرو ریزد و خانواده‌ها از طریق فضای مجازی در کلاس‌های درس حضور و مشارکت یابند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تصریح کرد: هر چند بسترهای استفاده از فضای مجازی قبل از دوران کرونا به طور رسمی و عمومی وجود نداشت، اما امروز باید از این ظرفیت به وجود آمده به خوبی استفاده کنیم و این امر نیازمند همراهی شورای اسلامی شهر و شرکت مخابرات و سایر ارگان‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی برای تقویت همه جانبه در امور تعلیم و تربیت است، چراکه ما به این ترکیب و تغییر نگرش نیاز داریم.

طاولی بیان کرد: مسئولان و مردم شریف شهر کیلان همواره نسبت به آموزش و پرورش اعتماد داشته و دارند، ولی باید تلاش کنیم که از حیث تخصصی بودن حوزه آموزش، به یکدیگر اعتماد کنیم.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست