بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان کیلان/ شبانه‌روزی شدن درمانگاه کیلان کمترین خواسته شورای ششم است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کیلان، نشست رسمی شورای اسلامی شهر کیلان روز یکشنبه 18 مهرماه سال 1400 با دعوت از رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند در خصوص بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان در شهر کیلان برگزار شد.

در این نشست که مهندس تبار، از طرف رئیس شبکه بهداشت و درمان حضور یافته بود در خصوص موضوعاتی همچون ساختمان جدید درمانگاه و شبانه‌روزی شدن درمانگاه بحث و گفت‌وگو شد.

آقاجان احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در حاشیه این نشست اظهار کرد: دلیل شبانه‌روزی نشدن درمانگاه کیلان از نظر شبکه بهداشت و درمان به حد نصاب نرسیدن جمعیت این شهر است؛ ما اعتقادی به این دلیل نداریم، چراکه چند روز در هفته جمعیت شهر کیلان به بالای ۱۵ هزار نفر می‌رسد وضعیت موجود پاسخگوی نیاز نیست و  شهروندان از نحوه خدمت‌رسانی بهداشتی و درمانی به شدت گله‌مند هستند.

وی با بیان اینکه نماینده شبکه بهداشت توضیحاتی پیرامون مشکلات در این نشست بیان کرد، گفت: توضیحات ارائه شده به هیچ عنوان برای اعضای شورای شهر قانع کننده نبود و اصرار داریم که درمانگاه شهر کیلان با توجه به زمینی که از بیت المال این شهر به صورت مشروط اختصاص یافته، موقعیت جغرافیایی، جاده مواصلاتی و نیاز مبرم شهروندان تحت هر شرایطی شبانه‌روزی شود.

رئیس شورای شهر کیلان افزود: در این راستا، از بیت‌المال زمینی برای احداث درمانگاه واگذار شده و در تفاهم‌نامه انجام شده توسط شورای وقت، قید گردیده که زمین صرفا به منظور احداث درمانگاه شبانه‌روزی واگذار گردد، اما تاکنون این موضوع پیگیری نشده است.

آقاجان‌احمدی ادامه داد: شورای ششم با دقت مسائل مربوطه را پیگیری کرده و به شدت در دفاع از حق و حقوق مردم اصرار دارد؛ امروز باید درمانگاه شبانه روزی شود یا زمین واگذار شده به بیت‌المال بازگردد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته آمبولانس نیسانی با هزینه مردم کیلان خریداری شده و پس از مدتی، آن را از درمانگاه کیلان به جای دیگری منتقل کردند؛ شورا معتقد است این خودرو با هزینه مردم کیلان جهت خدمت در درمانگاه شهر خریداری شده و باید خودرو با آن شرایط به درمانگاه کیلان برگردانده شود.

آقاجان‌احمدی خاطرنشان کرد: ضمن تشکر از حضور مهندس تبار نماینده شبکه بهداشت در این نشست، اعضای شورای شهر توقع داشتند که دکتر خیرخواه رئیس شبکه، بر اساس دعوت انجام شده شخصاً جهت بررسی موارد در این نشست حضور پیدا کند.

وی اضافه کرد: البته بدین‌منظور دعوت‌نامه جدیدی برای شرکت در جلسه آتی شورای اسلامی شهر کیلان جهت تصمیم‌گیری‌های نهایی برای ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان دماوند ارسال شده است.

کلمات کلیدی: , , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست