لزوم توجه به معماری اسلامی در ساخت‌و‌سازهای شهری

folder_openدسته‌بندی نشده

به گزارش پایگاه خبری عصر شرق، حجت‌الاسلام علی‌اکبر مسعودی، امام جماعت و رئیس شورای فرهنگی و مذهبی شهر کیلان نیز اظهار داشت: اشاره‌ای به آیه ۶۱ سوره مبارکه هود کنم که خداوند متعال یک مأموریت بزرگ به انسان داده است، مأموریتی که انسان نسبت به زمین دارد؛ این آیه، عمران و آبادی زمین را برگردن انسان گذاشته است.

وی افزود: حضرت امیرالمؤمنین (ع) در خطبه ۹۱ نهج‌البلاغه، وقتی که زیبایی‌های زمین را ترسیم می‌کنند که این زمین چقدر زیبایی و امکانات دارد، می‌فرمایند که آدم بر روی زمین نزول کرد برای اینکه زمین را آباد کند.

رئیس شورای فرهنگی و مذهبی شهر کیلان گفت: انسان برای خرابکاری روی زمین نیامده است یا باری روی زمین باشد، بلکه لطافت و زیبایی‌هایی که روی زمین قرار دارد را دوچندان کند؛ نزدیک ۱۰۰ روایت فقط راجع‌به عمران و آبادانی زمین در نهج‌الفصاحه وجود دارد؛ وقتی از معماری اسلامی سخن می‌گوییم، یعنی اسلام برای معماری حرف دارد.

مسعودی اضافه کرد: شوراها و شهرداران وظیفه دارند که طرح‌های اسلامی را برای یک شهر اسلامی تدوین و اجرا کنند و امیدواریم معماری اسلامی در روند ساخت‌وسازهای شهری بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

کلمات کلیدی: , , ,

مطالب مرتبط

فهرست