مشکل نان سال‌ها در شهر کیلان مطرح است/ مشکلات با پشت میز‌نشینی و از راه دور رفع نمی‌شود

folder_openاخبار, اخبار شورای اسلامی شهر

به گزارش روابط عمومی شهرداری کیلان، پیمان آقاجان‌احمدی، رئیس شورای اسلامی شهر کیلان در خصوص اظهار نظر عجیب یکی از مسئولان در ارتباط با موضوع مشکل نان در شهر کیلان اظهار کرد: روز گذشته با اظهار نظر عجیبی در مورد ورود شورای شهر کیلان برای حل مشکل نانوایی‌های شهر در پایگاه‌های خبری مواجه شدم.

وی افزود: آنچه باعث شده انجام وظیفه، دخالت خطاب شود، متاُسفانه نداشتن اطلاعات لازم و عدم اشراف به قانون شوراهاست؛ در صورتی که لزوم آگاهی از این قانون مخصوصاً برای مسئولان قابل توجه است تا وظیفه شوراها را تنها انتخاب و عزل شهردار تصور ننمایند.‌

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: اصل ۱۰۰ و ۷ قانون اساسی از شوراها به عنوان ارکان تصمیم گیری و اداره امور برای پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، امور رفاهی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی نامبرده و همچنین بر اساس بند دو ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران صراحتاً بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی‌های اجتماعی، فرهنگی، امور رفاهی و … در حوزه انتخاباتی و تهیه طرح و پیشنهادات اصلاحی و راه حل‌های کاربردی در این زمینه‌ها جهت برنامه‌ریزی و ارائه آن به مقامات مسئول ذیربط به شوراها واگذار شده است.

آقاجان‌احمدی تصریح کرد: بر اساس قانون موظف هستیم مشکلات شهر را شناسایی کرده و علل آن را بررسی نموده و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کنیم تا مراقبت کافی داشته باشند که سیستم زیرمجموعه بدون خطا و درست به مردم خدمت رسانی نماید.

وی بیان کرد: دلیل دوم دخالت دانستن پیگیری قانون و منطقی شورای شهر کیلان عدم توجه به دلیل و موضوع جلسه است؛ چنانچه اندک عنایتی وجود داشت این اقدام به امور صنفی ربط داده نمی‌شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان تأکید کرد: وزن چانه، قیمت نان، شرایط متصدی، صدور مجوز، تعیین میزان سهمیه و موارد این چنینی در حیطه مسئولیت‌های صنفی، نظارت بر سلامت جسمی، پاکیزگی، استفاده از پوشش پاک و … در صلاحیت مسئولان بهداشتی است و اما هماهنگی و نظارت به منظور خدمت‌رسانی صحیح به شهروندان و حل معظل عدم امکان تهیه نان در شهر در بعضی روزها طبق قانون به عهده شورای شهر است.

آقاجان‌احمدی ادامه داد: تا جایی که می‌دانم، منتخبان مردم در ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان سربلند دماوند، افرادی ولایی، انقلابی، قانون‌گرا، مردمی، تشنه خدمت و متفاوت هستند.

وی افزود: در مقطع زمانی پیش‌رو که از یک سو دولتی مردمی در رأس قرار گرفته و از طرفی نماینده مردم شریف منطقه در مجلس با تلاشی جهادگونه و شبانه‎روزی جهت تغییر شرایط ساعی هستند، بدون شک اعضای شوراها هم در خدمت‌رسانی اندیشه و عملکردی متفاوت خواهند داشت؛ لذا شایسته است با عنایت عملی به منویات مقام معظم رهبری و شعار سال همگی پیگیر رفع موانع و یاری‌رسان همدیگر و خادمان این مردم شریف باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر کیلان گفت: بحث نان سال‌هاست که به عنوان مشکل در شهر کیلان مطرح است؛ کیلان با مستندات غیرقابل انکار 18 هزار سال قدمت دارد و نزدیک 70 سال است که شهر معرفی شده و مردمی بی نهایت شریف و بزرگوار دارد؛ اگر قرار بود این مشکل با پشت میز‌نشینی و از راه دور رفع شود، امروز پس از سال‌ها همچنان شهروندان درگیر آن نبودند.

آقاجان‌احمدی تاکید کرد: طبق قانون، رفع معضل عدم امکان تهیه نان طی بعضی‌ روزها در شهر بر عهده شورای اسلامی شهر است و شورای اسلامی شهر کیلان تا حصول نتیجه در خصوص رفع این مشکل، دست از پیگیری آن بر نمی‌دارد و بر اساس وظایف خود، رفع مشکلات شهری را دنبال خواهم کرد.

آقاجان‌احمدی اضافه کرد: اعضای ولایی شورای اسلامی شهر کیلان برای رفع مشکلات و قرار گرفتن این شهر در جایگاه واقعی و فراهم شدن شرایطی مطلوب و استاندارد برای شهروندان متحد و هم قسم هستند و در این راه با توکل به خداوند و در سایه قانون از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست