افتتاح دفتر نمایندگی نظام مهندسی در شهر کیلان

folder_openاخبار

به گزارش روابط عمومی شهرداری کیلان، دفتر نمایندگی نظام مهندسی استان تهران در شهرهای کیلان و آبسرد در مراسمی همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور مسئولان در محله کردر شهر کیلان افتتاح شد.

در این مراسم، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، امام جمعه شهر آبسرد، رئیس دفاتر نظام مهندسی استان تهران، معاون فرماندار دماوند، بخشدار مرکزی دماوند، اعضای شورای بخش مرکزی دماوند، سرپرست شهرداری کیلان، اعضای شورای اسلامی شهر کیلان و جمعی از اهالی حضور داشتند.

به‌دلیل عدم نظارت ساخت و ساز در شهرستان دماوند حوادث تلخ و مشکلاتی را شاهد بوده‌ایم

سیداحمد رسولی‌نژاد، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس در این مراسم اظهار کرد: بخشی از وظایف مجلس ممکن است شهرستانی و بخش دیگر در مورد استان باشد، همچنین دستورالعمل‌های دولت و رسیدگی به خلاهای قانونی مربوط به مجلس می‌باشد که باید مشکلات مربوطه منعکس شوند، این مشکلات با جدیت پیگیری خواهند شد.

وی افزود: آمادگی خود را جهت پیگیری جدی مشکلات شهرستان دماوند اعلام می‌کنم، این مهم کمک به عمران دو شهرستان و نظارت بر فعالیت‌های عمرانی ساختمانی است.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: در گذشته به دلیل عدم نظارت حوادث تلخ و مشکلاتی را شاهد بوده‌ایم که نیاز است با تدابیر لازم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

رسولی‌نژاد تصریح کرد: قبل از شروع مجلس یازدهم جلسه مفصلی با مسئولان استانی برگزار و مسائل و مشکلات در آن مطرح شد، امید است در جلسه امروز نیز موارد مطرح شده مورد پیگیری قرار گیرند.

وی بیان کرد: به برکت وجود ائمه جمعه شهرهای کیلان و آبسرد شاهد خدمات بسیاری به ویژه در بخش فرهنگی در این دو شهر هستیم، امید است همچنان شاهد گسترش فعالیت‌ها باشیم و دو شهرستان دماوند و فیروزکوه در بین دیگر شهرستان‌های استان تهران نمونه باشند.

تمرکز حوزه اعضای نظام مهندسی ساختمان در شهرستان دماوند بومی‌گرایی است

مجید گودرزی، رئیس کمیسیون سیاست‌گذاری دفاتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار کرد: تمام تمرکز ما در حوزه اعضای نظام مهندسی ساختمان بومی گرایی است و در این رابطه ضوابط خاصی را در نظر گرفته‌ایم تا در تصمیم گیری‌های توسعه ‌ای، اولویت اول به بومیان داده شود.

وی افزود: در صورتی که ظرفیت بومیان کامل شد بعد از استعلاماتی، از شهرهای اطراف این کار اتفاق می‌افتد و در حال حاضر نیز این مهم در دست اجراست.

رئیس کمیسیون سیاست‌گذاری دفاتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: طبق نظرسنجی‌هایی مشخص شد که در شهر دماوند بیش از ۸۰ درصد از اعضای دفتر نظام مهندسی از ایجاد این دفتر با رئیس بومی رضایت دارند زیرا نوع نگاه و شخص رئیس دفتر بومی می‌باشد.

گودرزی تصریح کرد: یکی از دلایل انتخاب رئیس جدید دفتر نظام مهندسی شهر کیلان و آبسرد این است که وی بومی است و دیدگاه بومی این شهرها را دارد.

وی بیان کرد: سیاست‌هایی در رابطه با عملکرد مهندسین ناظر نسبت به بومیان نیز دیده شده است که پیگیری می‌شوند.

راه‌اندازی دفتر نمایندگی نظام مهندسی با هدف تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان کیلان و آبسرد

رحمان غیبی، مسئول دفتر نظام مهندسی آبسرد و کیلان اظهار داشت: در سال‌های نه چندان دور به دلیل عدم وجود دفتر نظام مهندسی در شهرستان دماوند، مردم برای دریافت کوچکترین خدمات مجبور بودند به دفتر نظام مهندسی پردیس مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۴ مهندسان بومی، مجوز دفتر نظام مهندسی دماوند را اخذ و آن‌را راه‌اندازی کردند، افزود: اما با گذشته چند سال با افزایش جمعیت و میزان ساخت و سازها و هدف قرار گرفتن دماوند به عنوان منطقه گردشگری، به تدریج نیاز به افزایش ظرفیت‌ها حس شد.

مسئول دفتر نظام مهندسی آبسرد و کیلان گفت: در راستای رفع نیاز مذکور، در اتاق‌های فکر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ایده راه اندازی دفتر جدید در محدوده شهرستان دماوند شکل گرفت و در بهمن ۹۸، طی ابلاغ حکمی مسئولیت امکان سنجی و بررسی امکان راه اندازی دفتر جدید به بنده سپرده شد.

غیبی تصریح کرد: در نهایت طی فرآیند دو ساله و جمع آوری اطلاعات و آمار جواز شهرداری‌ها و آمار پرونده‌های گاز، همچنین مکاتبه شهرداری‌های آبسرد و کیلان مبنی بر اعلام نیاز، دفتر شهرهای آبسرد و کیلان به عنوان هدف تعیین شد.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی: , , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

فهرست