سیدمحمد بطحایی برای شرکت در ضیافت افطاری دانش‌آموزی با همراهی هیأتی از وزارت آموزش و پرورش به شهر کیلان از توابع شهرستان دماوند سفر کرد.

همچنین وزیر آموزش و پرورش را در این سفر نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس، فرماندار دماوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کیلان و جمعی از مسؤولان آموزش و پرورش منطقه و استان همراهی کردند.

بطحایی در بدو ورود پس از استقبال و خوش‌آمدگویی دانش‌آموزان با اهدای گل به تمثال مبارک شهدای شهر کیلان ادای احترام کرد و در ادامه مجتمع شبانه‌روزی این شهر را مورد بازدید قرار داد.

پس از بازدید وزیر آموزش و پرورش از نمایشگاه صنایع‌دستی دانش‌آموزان دختر شهر کیلان در محفل انس با قرآن دانش‌آموزان مدرسه دخترانه فلق و نرجسیه شرکت کرد.

ضیافت افطار در جمع دانش‌آموزان و گفت‌وگو با آنها و همچنین دیدار با مسؤولان شهرستان دماوند و شهر کیلان از دیگر برنامه‌های بطحایی در سفر به شهر کیلان بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کیلان در جمع مسؤولان و حضور وزیر آموزش و پرورش، فرسودگی مدارس و در دست نبودن اسناد قدیمی برخی از مدارس را از جمله مهم‌ترین مشکلات آموزش و پرورش در کیلان عنوان کرد.

کیلان یکی از شهرهای شهرستان دماوند در فاصله ۹۰ کیلومتری پایتخت است که دو استان تهران و سمنان را به یکدیگر متصل می‌کند؛ این شهر دارای دو مدرسه شبانه‌روزی پسرانه و دخترانه است که از نقاط مختلف شهرستان و استان در این مدارس تحصیل می‌کنند.