شب گذشته زلزله‌ای به بزرگی ۷٫۳ دهم ریشتر در منطقه سرپل ذهاب و قصر شیرین واقع در استان کرمانشاه را لرزاند که لرزش این زمین لرزه در بسیاری از مناطق غربی کشورمان و استان تهران احساس شد.

جعفر نورمحمدی، مسؤول مدیریت بحران شهرستان دماوند در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار عصر شرق اظهار کرد:  تاکنون گزارشی در خصوص وقوع یا احساس زلزله در شهرستان دماوند ارسال نشده است.

این در حالی است که گزارش‌های مردمی نشان می‌دهد که زلزله غرب کشور در نقاطی از شهرستان دماوند احساس شده است.

با توجه به زمین لرزه‌ای که در غرب کشور به وقوع پیوسته است، نشست اضطرای نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند تشکیل شد و نیروهای امداد و نجات این شهرستان تا اطلاع ثانوی در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

تیم‌های افرود سوار جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند جهت اعزام به مناطق حادثه دیده و باش تعداد محدودی از نیروهای نجات‌گر کادر و داوطلب شهرستان دماوند برای اعزام به مناطق زلزله‌زده در غرب کشور اعلام آمادگی کردند.

به گزارش عصر شرق؛ متأسفانه این زلزله تاکنون ۳۲۸ کشته و بیش از ۲۵۳۰ مجروح به همراه داشته است که این ضایعه را به ملت بزرگ ایران اسلامی به خصوص مردم استان کرمانشاه تسلیت عرض می‌کنیم.

*رهبر معظم انقلاب همه دستگاه‌های لشکری و کشوری را برای کمک به آسیب دیدگان زلزله فراخواندند

در پی وقوع حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین لرزه در غرب کشور که به جان‌باختن و زخمی شدن جمعی از هم‌میهنان عزیز انجامید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت به ملّت ایران تأکید کردند که همه دستگاه‌های لشکری و کشوری با همه همت و امکانات به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

« بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و اندوه فراوان خبر زمین‌لرزه در غرب کشور را که به جان‌باختن جمعی از هم‌میهنان عزیز و زخمی شدن جمعی بیشتر انجامیده و خسارات بسیاری پدید آورده است، دریافت کردم. وظیفه‌ی مسئولان آن است که در همین اولین ساعات با همه‌ همّت و توان به یاری آسیب‌دیدگان بویژه در زیر آوار‌ ماندگان بشتابند و با بهره‌گیری سریع از همه‌ امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند.

ارتش و سپاه و بسیج، با نظم و سرعت به آوار برداری و انتقال مجروحان کمک کنند و دستگاه‌های دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی همه‌ توان خود را برای یاری آسیب دیده‌ها و خانواده‌های آنان به صحنه آورند.

اینجانب از اعماق دل، این حادثه‌ تلخ و مصیب‌بار را به ملّت ایران بخصوص به مردم عزیز استان کرمانشاه و بویژه به خانواده‌های مصیبت‌زده تسلیت عرض می‌کنم و متضرعانه از خداوند متعال می‌خواهم که این محنت و رنج را مایه‌ جلب رحمت و فضل خود قرار دهد و بر صبر و پایداری و مقاومت ملّت عزیزمان بیفزاید. از همه‌ کسانی‌که می‌توانند به نحوی در سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت مؤثر باشند درخواست می‌کنم که به یاری آسیب‌دیدگان بشتابند.

انتهای پیام