وی ادامه داد: در این خصوص در سال‌های گذشته مراجعه افراد بدون مدارک مورد نیاز، مشکلات امنیتی از نظیر ورود اتباع افغانستانی به مرز عراق را به وجود آورده بود.

دبیر ستاد اربعین حسینی در شهرستان دماوند با اشاره به افرایش گیت‌ها در مرزهای کشور برای ورود قانونی افراد در ایام پر ترافیک کشور عراق گفت: در نشست استانی ستاد اربعین حسینی قرار شد که دپوی کالاهای جمع‌آوری شده در شهرستان و ارسالی به استان با هماهنگی فرمانداری صورت گیرد.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم در خصوص همکاری دستگاه‌ها با ستاد اربعین حسینی تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری‌های آبسرد، رودهن و دماوند کارهای محوله را به خوبی پیگیری و مصوب کرده‌اند که امیدواریم کمیسیون انطباق اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های لازم برای حمایت هفت میلیون تومانی اداره اوقاف دماوند صورت گرفته است، بیان کرد: به همت بسیج ادارات، امور مساجد و باغ‌داران قول مساعدت تأمین ۳۰ تن محصول سیب درختی برای موکب شهرستان دماوند در عراق داده شده است.

دبیر ستاد اربعین حسینی در شهرستان دماوند از اهدای ۵۰ تن کسیه آرد از سوی اداره کار، رفاه و امور اجتماعی به این ستاد خبر داد و خاطرنشان کرد: در زمینه صدور ویزا نیز فرماندهی انتظامی دماوند همکاری مساعدی را به عمل آورد.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم با اشاره به اینکه موکب شهرستان دماوند از ۱۵ ماه صفر پذیرای زائران است، اضافه کرد: خوشبختانه قدم‌های نخست برای احداث حسینیه در کربلا معلی جهت استفاده مردم شهرستان دماوند انجام شده است.

انتهای پیام/م