نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irپیگیری احداث فرهنگسرای جدید در دماوند/ امکانات دماوند در اختیار سرمایه‌گذاران فرهنگی قرار خواهد گرفت

ظهر امروز احمد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران پس از گذشت حدود ۶ ماه از انتصاب خود در شهرستان دماوند حضور یافت.

در همین راستا، جاودانی به همراه معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در نشستی با فرماندار شهرستان دماوند دیدار کردند؛ در این نشست، معاون سیاسی انتظامی فرماندار و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند حضور داشت.

در نشست صمیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با فرماندار دماوند مسائل فرهنگی و هنری این شهرستان مورد گفت‌وگو و رسیدگی قرار گرفت.

فرماندار شهرستان دماوند در این نشست با بیان اینکه حوزه فرهنگ این شهرستان از مجموعه‌های فرهنگی بسیار کمتری برخوردار است، اظهار کرد: دماوند می‌تواند برای ساخت مجموعه‌های فرهنگی همچون فرهنگسرا زمین در اختیار ارشاد قرار دهد.

مجید صفری افزود: دماوند با توجه به نزدیکی به پایتخت و شرایط اقلیمی خاصی که در این شهرستان وجود دارد، باید مسائل فرهنگی و هنری آن مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: در حوزه گردشگری شهرستان دماوند اتفاقات بسیار خوبی رخ داده و به همین جهت، فضاهای فرهنگی می‌تواند به جذب گردشگران و ارتقای سطح فرهنگ جامعه کمک کند.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: وقتی فضا برای کارهای گردشگری آماده بوده، مطمئناً این فضا برای فعالیت‌های فرهنگی نیز مهیاست و دماوند در این راستا، تمام امکانات را برای احداث مجتمع‌های فرهنگی در اختیار سرمایه‌گذاران عرصه فرهنگی قرار خواهد داد.

صفری بیان کرد: انتظار این است که شهرستان دماوند در استان تهران در حوزه فرهنگ و هنر به صورت ویژه نگاه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در این نشست با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان دماوند افزود: با توجه به ظرفیت‌هایی که دماوند دارد، باید توسعه فرهنگی بیشتری انجام شود.

جاودانی افزود: اعتبار احداث فرهنگسرای جدید در دماوند را از طریق سازمان برنامه و بودجه و همچنین شورای برنامه‌ریزی استان تهران پیگیری خواهیم کرد، اما این شهرستان نیز باید زمین آن را در اختیار بگذارد.دوشنبه, 17 دسامبر 2018  10:51 ق.ظ