نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irابعاد و ریشه‌های فتنه سال ۸۸ تبیین شود/ آزادی حلب آخر راه نیست

 حجت‌الاسلام‌ والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهر با اشاره به پنجم دی‌ماه سالروز زلزله بم کرمان اظهار کرد: در زلزله بم ۳۰ هزار نفر از هم‌وطنان ما در سال ۱۳۸۲۲ از دست رفتند.

وی افزود: منطقه ما نیز جزء زلزله‌خیز است و در این خصوص، ضرورت دارد که دستگاه‌های متولی نظیر راه و شهرسازی، نظام مهندس و شهرداری‌ها استانداردهای ساخت و سازها را با دقت زیاد انجام دهند.

امام جمعه دماوند با اشاره به حماسه بزرگ و ماندگار ۹ دی ماه در سال ۱۳۸۸ تصریح کرد: حماسه ۹ دی ملی و به جناح خاصی اختصاص ندارد، چراکه در این روز همه جناح‌ها و اقشار مختلف جامعه علیه فتنه‌گران فریاد زدند.

فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری باید سالروز حماسه ۹ دی گرامی داشته شود، بیان کرد: حمایت از دیانت و اسلام و توجه به فرهنگ عاشورا در محکومیت فتنه‌گرانی بود که اساس دین و انقلاب و نظام اسلامی را نشانه گرفته بودند و پستی را به نهایت رساندند و پرچم عزای حسینی را آتش زده، عزاداران حسینی را کتک زدند و خیمه‌ها را سوزاندند.

وی با بیان اینکه حماسه ۹ دی پیوند دوباره مردم با امام امت و مقام معظم رهبری است، بر لزوم توجه به لایه‌های عمیق پیدایش و ظهور حماسه ۹ دی، رویکرد تبیین و پرهیز از مواجهه سطحی و شعاری، تحلیل و تبیین ابعاد و ریشه‌های فتنه سال ۸۸ و شیوه‌های دشمن در براندازی نرم، توجه به فتنه‌های آینده و نحوه مواجهه ملی با آن، تحلیل و تبیین ابعاد داخلی و خارجی حماسه ۹ دی و ... تأکید کرد.

امام جمعه دماوند در ادامه با اشاره به ترور سفیر روسیه در ترکیه خاطرنشان کرد: دشمن از شکست در حلب سوریه به شدت عصبانی و متعجب است و برای روحیه‌دهی به عناصر شکست خورده دست به هر کار پستی می‌زند؛ در این راستا، مطمئناً استکبار دست از توطئه برنمی‌دارد و آزادی حلب آخر راه نیست و باید برای مواجهه بیشتر با توطئه‌های دشمن آمادگی داشته باشیم.

انتهای پیام/
شنبه, 24 دسامبر 2016  11:34 ق.ظ