نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irپایان خط سارقان به عنف در شهرستان دماوند/سارق فریبکار با هوشیاری پلیس دماوند دستگیر شد

محمدحسن محمدی امروز اظهار کرد: مأموران گشت بخش رودهن شهرستان دماوند در هنگام انجام مأموریت و گشت‌زنی به سه نفر جوان که در کنار یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش توقف نموده بودند مظنون شده که هر سه نفر به محض رویت مأموران از محل متواری شدند.

وی افزود: با تلاش مأموران انتظامی و با شگرد پلیسی، افراد متواری در محل دستگیر شده و پس از بازرسی بدنی از آن‌ها، تعداد یک قبضه سلاح سرد، دو دستگاه تلفن همراه و یک عدد گردنبند و زنجیر طلا کشف می‌شود.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند تصریح کرد: متهمان با هماهنگی مقام قضایی جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی شهرستان منتقل شدند که پس از بازجویی و تحقیقات فنی مشخص شد، در شهرستان دماوند اقدام به چهار فقره سرقت به عنف نموده‌اند که شکات پرونده‌ها نیز در محل پلیس آگاهی حاضر و اقدام به شناسایی سارقان کردند.

وی اضافه کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس، ضمن اقرار به بزه انتسابی با حضور در صحنه جرم و بازسازی صحنه، با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

*سارق فریبکار با هوشیاری پلیس دماوند دستگیر شد

محمدحسن محمدی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه شخص ناشناسی با فریب وی اقدام به سرقت وجه نقد در روبه‌روی دستگاه عابربانک را کرده است، موضوع در دستور کار تیمی از مأموران تجسس کلانتری 12 گیلاوند این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد زمانی که شاکی در حال انجام عملیات بانکی است، شخص ناشناس اقدام به گفت‌وگو با وی کرده و به شاکی متذکر می‌شود که دستگاه مذکور معیوب است و جهت انجام عملیات بانکی به دستگاه عابر بانک دیگر مراجعه کند و شخص ناشناس سریعاً به روبه‌روی دستگاه مراجعه و کارت عابر بانک شاکی را به وی تحویل می‌دهد؛ ولی مبلغ وجه نقد را در یک فرصت مناسب برداشت کرده و پنهان می‌کند.

فرمانده انتظامی دماوند تصریح کرد: مأموران تجسس ضمن بررسی مستندات، اقدامات پلیسی ویژه و تحقیقات گسترده‌ای را در سطح حوزه اجرا کردند.

محمدی افزود: مأموران پس از شناسایی متهم در یک عملیات پلیسی، اقدام به دستگیری وی کرده و به محل کلانتری 12 گیلاوند منتقل کردند؛ متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به چهار فقره سرقت به میزان هشت میلیون ریال و با شگرد فریب افراد اعتراف کرد.

با اشاره به معرفی متهم به دادسرا از شهروندان خواست در هنگام اجرای عملیات بانکی با دستگاه‌های عابر بانک، از اعتماد به افراد ناشناس خودداری کنند و تا زمان اتمام عملیات بانکی، محل دستگاه عابر بانک را ترک نکنند.

انتهای پیام/
شنبه, 10 دسامبر 2016  11:26 ب.ظ