نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irسرشماری حدود 118 هزار نفر جمعیت و 37 هزار خانوار در دماوند/ تعداد خانوارها در روستاهای دماوند افزایش داشته است

مجید صفری در اختتامیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 شهرستان دماوند اظهار کرد: با توجه به مشکلات مالی، از ابتدا در انجام سرشماری برنامه‌ریزی جداگانه‌ای از سیاست‌های ابلاغی داشتیم تا بتوانیم از توانمندی‌های دماوند برای انجام این امر مهم به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: بهترین برنامه‌ای که در نظر گرفته شد، استفاده از ظرفیت دهیاری‌ها بود که آنها با تمام توان خود در امر سرشماری ورود کردند و نتایج خوبی نیز به دست آمد.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه، حدود 37 هزار خانوار و حدود 118 هزار نفر در شهرستان دماوند سرشماری شدند که پس از بازنگری، آمار دقیق اعلام خواهد شد.

صفری ادامه داد: در سرشماری امسال نسبت به سرشماری سال 1390، تعداد خانوارها در روستاهای شهرستان دماوند افزایش چشمگیری داشته و این امر نشان از توزیع جمعیت در این شهرستان بوده که جمعیت به سمت روستاها بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه آنچه در سرشماری امسال مدنظر بود، محقق شده است، بیان کرد: در این خصوص با توجه به آمار به دست آمده، ابعاد خانوارها کاهش یافته و جمعیت در شهرها جابه‌جا شده است.

معاون اجرایی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: در سرشماری امسال، 39 مأمور و 30 کارشناس با گذراندن دو دوره آموزشی به صورت شبانه‌روزی تلاش کردند که از زحمات آنها قدردانی می‌کنیم.

صفری گفت: در این راستا، 168 نقطه روستایی و پنج نقطه شهری در شهرستان دماوند پوشش داده شد.

انتهای پیام/شنبه, 20 آذر 1395  11:19 ب.ظ