نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.ir۴ هزار هکتار از اراضی ملی دماوند سنددار می‌شود/ صدور سند مالکیت برای ۱۱۴ هزار هکتار از اراضی ملی در دماوند

محمود حجتی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کاهش تصرفات و تخلفات نسبت به اراضی ملی اظهار داشت: به منظور حفاظت از انفال و بیت‌المال و احراز مالکیت دولت بر روی عرصه های ملی ۴ هزار هکتار از اراضی ملی دماوند که فاقد سند مالکیت می باشد، سنددار می‌شود.

وی بیان کرد: از مجموع ۱۵۵ هزار هکتار از عرصه‌های ملی در شهرستان دماوند، تاکنون برای حدود ۱۱۴ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان سند مالکیت دفترچه‌ای به نام دولت صادر شده است که با توجه به اهمیت و مزایای بسیار زیاد طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگی درصدد هستیم تا برای اراضی ملی فاقد سند تک برگی با طی شدن فرآیند طرح کاداستر این اقدام صورت گیرد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند افزود: هدف از این اقدام اتخاذ راهکار مناسب قانونی برای مبارزه با پدیده زمین‌خواری و جلوگیری از هرگونه تخریب و تصرف به این اراضی است که در صورت تخریب و تصرف، قابلیت دفاع افزایش پیدا می‌کند.

حجتی ادامه داد: اصلاح هندسی نقشه‌های این اراضی تهیه شده که پس از تأیید در کمیته فنی ممیزی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به صدور اسناد تک برگی کاداستر برای این اراضی به نام دولت اقدام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که نقشه‌های تهیه شده کاداستر دارای مختصات است، از این‌رو افراد سودجو با وجود اسناد تک برگی که براساس این نقشه‌ها صادر می‌شود نمی‌توانند سند مالکیت معارضی را دریافت کنند و این اقدام دفاع از انفال و حقوق دولت را در پی دارد.دوشنبه, 06 اوت 2018  08:24 ق.ظ