نسخه چاپی خبر

 


 



www.ostan-ag.gov.ir



لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی ازدواج در دماوند/ تأمین اشتغال و ازدواج جوانان در اولویت مسؤولان دماوند

مجید صفری عصر امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند که در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: وضع جوانان دماوند و آمار ازدواج و طلاق در شهرستان دماوند نسبت به شهرستان‌های دیگر بالا است و این روند افزایش دارد.

وی ادامه داد: اداره ورزش و جوانان باید در امور جوانان در شهرستان دماوند فعالیت داشته باشد و از دیگر مسائل مهم، بحث مشاوره ازدواج، تربیت و آموزش‌خانواده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه جوانان در دماوند از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، گفت: جوانان آینده‌ساز کشور هستند و هیچ چیزی مهم‌تر از بحث جوانان شهرستان دماوند نیست؛ همچنین از همه دستگاه‌ها باید در کارهای امور جوانان استفاده کرد.

صفری اضافه کرد: الزام دوره‌های آموزشی قبل و حین ازدواج باید در برنامه‌ریزی کاری قرار ‌گیرد؛ در این خصوص، هر سه ماه یک‌بار نشست استانی تشکیل می‌شود که مشکلات شهرستان‌ها مورد بررسی و رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص جوانان کم کاری شده است که در این زمینه، باید وقت بیشتری گذاشته شود؛ همچنین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند بر اساس جدول و ماهنامه تشکیل و گزارش‌های عملکرد اعضای این ستاد بررسی می‌شود.

*اشتغال و ازدواج در اولویت ورزش و جوانان دماوند

رئیس اداره ورزش و جوانان دماوند نیز در ادامه اظهار کرد: ساماندهی جوانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که از اولویت‌های کاری ما، اشتغال و ازدواج جوانان است.

رضا مقدم ادامه داد: به دلیل اینکه به جوانان اهمیت بیشتری داده شود، شورای ورزش و امور جوانان جدا شد، چراکه هرکاری هم که برای جوانان انجام شود، باز کم است؛ برای برگزاری کلاس‌های آمادگی دوره ازدواج اداره ورزش و جوانان مایل به همکاری در این خصوص است.

از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست، ارائه گزارش ثبت احوال، ستاد خدمات سفر، پیگری نشست‌های قبل و گزارش عملکردها بوده است.



سه شنبه, 07 اوت 2018  08:10 ق.ظ