نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irبرگزاری دوره‌های دانش‌افزایی مربیان و داوران در دماوند/ مشکلات اماکن ورزشی دماوند شناسایی شد

رضا مقدم بعد از ظهر امروز در نشست مشترک رؤسای هیأت‌های ورزشی و مدیران اماکن ورزشی شهرستان دماوند در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند اظهار کرد: از زحمات قمی، رئیس سابق اداره ورزش و جوانان دماوند قدردانی می‌کنم و امیدوارم بتوانیم ادامه‌دهنده راه این بزرگواران باشیم.

وی ادامه داد: این نشست در اصل به منظور آشنایی با خادمان ورزشی دماوند است که امیدوارم بتوانیم ورزش را توسعه دهیم و در این جهت، نیازمند همکاری همه مسؤولان هستیم؛ از سال ۱۳۷۵ در اداره ورزش استخدام شدم و ۱۰ سال رئیس اداره ورزش و جوانان درود بوده‌ام.

سرپرست اداره ورزش و جوانان دماوند ادامه داد: مدت ۱۳ سال در معاونت فنی ورزشی اداره ورزش شمیرانات انجام وظیفه می‌کردم و در حال حاضر، خدمت شما بزرگواران هستم که امیدوارم با مساعدت مسؤولان بتوانیم ورزش را توسعه دهیم.

مقدم با بیان اینکه از اماکن ورزشی شهرستان دماوند بازدید شده است، اضافه کرد: اماکن ورزشی بازدید و نقص‌ها شناسایی شده است که امیدواریم با حمایت مسؤولان نواقص را برطرف کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر تعامل و ارتباط تنگاتنگ هیأت‌های ورزشی با اداره ورزش و جوانان و سایر ارگان‌های دماوند تصریح کرد: دوره‌های دانش‌افزایی و ارتقای علمی مربیان و داوران در دماوند برگزار خواهد شد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان دماوند مسؤولان هیأت‌ها و ورزشکاران زیرپوشش باید در همایش‌های عمومی و خانوادگی حضور فعالی داشته باشند، بیان کرد: باید از تجارب پیشکسوتان و حضور آنها در اماکن و مسابقات ورزشی جهت تشویق ورزشکاران استفاده شود.

*فعالیت‌های ورزشی زمینه آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند نیز در ادامه این نشست اظهار کرد: با توجه به فعالیت‌های مطلوب هیأت‌های ورزشی و نقش مؤثری که در جامعه دارند، می‌توانند جوانان را به سمت فعالیت‌های ورزشی و تحرکی سوق دهند.

شاهرخ جهانشاهی افزود: طبق اطلاعاتی که از اداره ورزش و جوانان گرفته شده، چاقی و کم تحرکی بین جوانان و نوجوانان بسیار رشد پیدا کرده که این اتفاق باعث بروز انواع بیماری‌ها و مشکلات می‌شود؛ ورزشکاران و رؤسای هیأت‌های ورزشی دماوند می‌توانند نقش به‌سزا و گسترده‌ای در جذب جوانان در رشته‌های ورزشی داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت ورزش همگانی در جامعه بیان کرد: فراهم کردن زمینه‌های لازم برای افزایش انگیزه و رغبت بین اقشار مختلف جامعه، تحرک و فعالیت‌های ورزشی در جامعه، امری ضروری است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی که شهرستان دماوند دارد در خصوص فرهنگ ورزش همگانی می‌توان بیشتر و بهتر عمل کرد؛ همچنین این ورزش نیاز به امکانات و هزینه زیادی ندارد.

جهانشاهی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های ورزشی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، سرقت، فساد و … را کم کند، چراکه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به بیکاری بر می‌گردد و ورزش می‌تواند این خلأ را به خصوص در فصل تابستان پُر کند.چهارشنبه, 08 اوت 2018  08:08 ق.ظ