نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irلزوم تأمین زمینه اسکان و پذیرایی زائران حسینی دماوند

 شاهرخ جهانشاهی در دومین نشست ستاد اربعین شهرستان دماوند که در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین یک امر همگانی و مردمی و یکی از بزرگترین اجتماعات جهان است که نباید به چشم یک برنامه اداری دیده شود.

وی با بیان اینکه مراسم اربعین باید به بهترین صورت برنامه‌ریزی شود، افزود: موضوع پیاده‌روی اربعین مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته است، بنابراین باید این مراسم به بهترین صورت برگزار شود؛ بر همین اساس، باید زمینه اسکان، پذیرایی، تأمین امنیت و سایر اقدامات به بهترین صورت فراهم شود‌.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند گفت: زائران باید از طریق راه‌های قانونی و گروهی به کربلا سفر کنند که مشکلی نداشته باشند؛ همچنین مراسم اربعین به صورت خاص نشانه عشق، ولایت‌مداری و وصف‌ناپذیر مردم به امام حسین (ع) است.

جهانشاهی با بیان اینکه مراسم اربعین یک تحول فرهنگی است، افزود: دستگاه‌های فرهنگی، وظیفه مهم‌تری نسبت به دیگر دستگاه‌ها در انجام این راهپیمایی عظیم دارند.

وی بیان کرد: اربعین حسینی فقط یک پیاده‌روی نیست، بلکه سمبل و نشانه وحدت و ولایتمداری مسلمانان است که تاکنون اثرات فرهنگی در ملت و جوانان داشته است.

*لزوم همکاری دستگاه‌ها در خدمات‌رسانی به زائران حسینی

دبیر ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند نیز در این نشست اظهار کرد: ستاد اربعین شهرستان دماوند خدمات خود را برای ایام اربعین در دو مقطع انجام می‌دهد؛ خدماتی در خصوص بحث انتقال تجهیزات لازم، مواد غذایی و بهداشتی انجام شده است؛ همچنین برنامه‌های لازم برای ستاد اربعین کشور انجام و به مجموعه استانی انتقال داده می‌شود.

محمود پوردیوان‌بیگی‌مقدم افزود: برنامه‌های لازم برای ستاد اربعین اعم از خدمات اصناف، صنعت و معدن، اداره کار و هلال احمر و کمک های مردمی است که باید اتفاق بیفتد و جمع‌آوری این کمک‌ها به ستاد استانی ارسال شود.

وی اضافه کرد: بخشی از کار ستاد اربعین بحث مردمی برای خدمات موکب امام حسن مجتبی (ع) شهرستان دماوند و کمک‌های دولتی و مردمی واتحادیه‌هاست که امیدواریم موکبی که اتفاق می‌افتد، خدمات خوبی به زائران ارائه دهد.

دبیر ستاد اربعین حسینی شهرستان دماوند تصریح کرد: امیدواریم در ایام اربعین خدمات خوبی ارائه دهیم و دستگاه‌ها منسجم باشند؛ در این زمینه، دستورالعامل‌ها آماده شده و شهرداری‌ها اعلام آمادگی کردند که بتوانیم خدمات خوبی در این حوزه ارائه دهیم.

پوردیوان‌بیگی‌مقدم با بیان اینکه در سال گذشته بعضی از دستگاه‌های دماوند در خدمات‌رسانی به زائران حسینی فعالیت نداشتند، اضافه کرد: امیدواریم دستگاه‌هایی که در سال گذشته نتوانستند خدماتی ارائه دهند، امسال فعالیت داشته باشند تا بتوانیم خدمات خوبی ارائه دهیم.چهارشنبه, 08 اوت 2018  08:07 ق.ظ