نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irرونمایی از المان «خبرنگار» در بخش مرکزی دماوند

طی آیینی المان «خبرنگار» به مناسبت روز خبرنگار با حضور جمعی از مسؤولان و اصحاب رسانه در ورودی روستای اسلام‌آباد دماوند رونمایی شد.

بخشدار مرکزی دماوند در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی پیگیری‌هایی از سوی نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس صورت گرفت، قرار شد که طرحی برای تقدیر از خبرنگاران انجام شود.

مهدی حیدری افزود: بهترین مکانی که می‌توانست این المان ساخته شود، روستای اسلام آباد بود که به دلیل نزدیکی به شهرستان دماوند و ورودی که دارد، می‌تواند بسیار مورد توجه قرار داشته باشد؛ در این خصوص، طراحی المان و بازدید کارشناسان و انجام کارهای تخصصی صورت گرفت.

وی گفت با بیان اینکه این المان با دست یک هنرمندی دماوندی به نام مرتضی سلمانی انجام شده است، بیان کرد: پس از چند طراحی، طرح اکنون نهایی شد و از طریق ردیف بودجه عمرانی روستایی اسلام آباد پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفت؛ ساخت این المان سه ماه به طول انجامید و با تدابیر انجام شده خوشبختانه به روز خبرنگار رسید.

بخشدار مرکزی دماوند در مورد هزینه‌های انجام شده برای این المان گفت: این المان یک پروژه خاص عمرانی نبوده، بلکه به عنوان یک هدیه به خبرنگاران شهرستان دماوند اهدا شد.

*قیچی سانسور کنار گذاشته شود

نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس نیز اظهار کرد: تنها قشری که می‌تواند نقش پویایی، شفافیت، روشن‌گری و آگاهی داشته باشد، خبرنگار و رسانه است که در چند سال گذشته نقش ویژه‌ای را در شهرستان دماوند ایفا کردند.

قاسم میرزایی‌نیکو افزود: این نقش را هیچ سازمانی ایجاد نکرد، مگر اینکه خود خبرنگاران برای آن تلاش کردند؛ باید این موضوع را قدر بدانیم و برای کارهای مهم‌تر دست یکدیگر را بگیریم و کمک کنیم تا به یک جمع‌بندی نهایی برسیم.

وی با بیان اینکه اصل پویایی در خدمت خبرنگاران است، گفت: در کشور ما اگر خبرنگار را آزاد بگذارند، شاید کمتر کسی به مال مردم تجاوز و حقوق بیت‌المال را غارت کند؛ راه آن این است که خبرنگاران را آزاد و قیچی سانسور را کنار بگذریم؛ آنها هیچ دغدغه‌ای جز ملت و پیروزی ندارند و انقدر نباید آنها را محدود کنیم.

میرزایی‌نیکو، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با به دست گرفتن دوربین خبرنگاران اقدام به ثبت عکس یادگاری از آنها کرد؛ رئیس بنیاد مسکن و رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند و جمعی از مسؤولان بخشداری بخشداری مرکزی دماوند در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/جمعه, 10 اوت 2018  08:06 ق.ظ