نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irلزوم پرهیز از هزینه‌های زیادی در برگزاری یادواره‌‌های شهدا/ بزرگداشت مقام شهدا وظیفه همه مردم و مسؤولان است

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در نشست هماهنگی یادواره‌های شهدای شهرستان دماوند در سالن شهید رجایی فرمانداری دماوند اظهار کرد: زمانی که این نشست تشکیل می‌شود، نشان‌دهنده این است که شهدا زنده‌اند و در حقیقت آنان ماندگار و جاوید هستند.

وی افزود: بزرگداشت مقام شهدا وظیفه همه مردم و مسؤولان است و بین شهدای شهری و روستایی و منطقه‌ای هیچ فرقی وجود ندارد؛ پرداختن به شهدا، موضوع اصلی و بزرگی است؛ در این نشست همه برای خدمت‌گزاری به شهدا جمع شده‌ایم و مطمئناً تمام مردم نیز دغدغه کار برای شهدای گران‌قدر را دارند.

امام جمعه دماوند بیان کرد: اصل این نشست‌ها برای هماهنگی بیشتر و بهتر برگزاری یادواره‌های شهداست و مسؤولان باید پیشنهادهای لازم را به حوزه مربوطه ارائه دهند و در این جهت، مطمئناً دلسوزانه عمل خواهند کرد.

فتاح‌دماوندی با بیان اینکه شهدا مربوط به گروه و حزب خاصی نیستند، گفت: شهدای ما جهانی و ملی هستند و شهدای شهری و منطقه‌ای نداریم و تا زمانی که از این حزب و جناح‌ها بیرون نرویم، موفق نخواهیم شد، بنابراین باید طرز فکر خود را تغییر دهیم.

وی در خصوص دعوت از سخنرانان و مداحان برای یادواره‌های شهدا تأکید کرد: در این خصوص، مطلوب است که با هماهنگی‌های لازم جهت از سخنرانان و مداحان دعوت شود؛ چراکه این امر تبعات مختلفی دارد.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: برنامه‌های مربوط به شهدا باید با وحدت و هم‌دلی باشد و از کارهای هزینه‌بر جلوگیری شود؛ در یادواره شهدا دنبال تأثیر معنوی هستیم که در این خصوص، باید از زیاده‌روی‌ها جلوگیری شود.يكشنبه, 03 ژوئن 2018  01:16 ب.ظ