نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irفعالیت بیش از ۱۲۵ هیأت مذهبی در دماوند/ ۲۵۰ مداح در دماوند فعال هستند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدناصرالدین نوری‌زاده در مراسم معارفه رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی دماوند در جمع مسؤولان این شهرستان اظهار کرد: مبلغان بهترین گویندگان عالم معرفی شده‌اند و بهترین شغل تبلیغ دین خداوند متعال است.

وی ادامه داد: در قرآن کریم عالمانی که در این زمینه می‌توانند فعالیت کنند، اما کاری انجام نمی‌دهند، مورد توبیخ واقع می‌شوند؛ چراکه به هر جهت باید موارد الهی را تبیین کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: حوزه فرهنگی با وجود همه تأکیدها یکی از مظلوم‌ترین حوزه‌ها در کشور محسوب می‌شود؛ با وجود اینکه انقلاب ما فرهنگی است و مقام معظم رهبری نیز تأکیدهای فراوانی در حوزه فرهنگی داشته‌اند، اما از همه ظرفیت‌ها در این حوزه استفاده نمی‌کنیم و بهره نمی‌بریم.

نوری‌‌زاده اضافه کرد: بخشی از این کم‌کاری‌ها و قصور به خود ما مربوط می‌شود، اما به هر جهت برای فعالیت در انقلاب فرهنگی باید کمر همت ببندیم؛ در یکی از استان‌ها، استانداری گفت که حوزه فرهنگی همچون مغز انسان عمل می‌کند، یعنی اگر ستون فقرات شکل گیرد، اما مغزی نباشد که دستور دهد، فعالیت معنا نخواهد بود.

وی با بیان اینکه جنگ فعلی فرهنگ با عقاید و منویات است، تصریح کرد: در این خصوص، می‌طلبد که فعالیت جدی‌تری نسبت به گذشته داشته باشیم؛ حوزه فرهنگ تعامل اندیشه‌ها و افکار است و در جامعه ۸۰ میلیون انجام فعالیت فرهنگی کار یک یا دو نهاد نیست و باید همه نهادها و دستگاه‌ها از ظرفیت‌های خود برای این بخش استفاده کنند تا حرکت جدی‌تر و معناداری انجام شود و هم‌افزایی صورت گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی زیر مجموعه دفتر مقام معظم رهبری مفتخر است که کلیه سرمایه‌های خود را در حوزه فرهنگی محصور می‌داند و طبیعی است که این سازمان باید مسائل فرهنگی را فراجناحی پیگیری کند و تعامل خود را با همه حوزه‌های مختلف به خصوص دولت دارد.

نوری‌زاده با بیان اینکه ۴۰۰ دفتر در سراسر کشور مأموریت‌های سازمان تبلیغات را عملیاتی می‌کنند، خاطرنشان کرد: بخش عمده دیگر فعالیت‌ها در حوزه مردمی است که با تشکل‌های مردمی در ارتباط هستیم؛ سازمان تبلیغات دارای ظرفیت‌های حیات مذهبی بی‌بدیل و بی‌نظیری است.

وی با اشاره به اینکه ۹۲ هزار هیأت مذهبی در کشور وجود دارد، افزود: از این تعداد، ۱۸ هزار و ۵۰۰ هیأت در استان تهران و ۱۲۵ هیأت مذهبی در دماوند فعالیت دارند؛ همچنین کشور دارای ۶۰ هزار مداح است که از این میزان، بیش از هشت هزار مداح در استان تهران و ۲۵۰ مداح در دماوند فعال هستند.سه شنبه, 15 خرداد 1397  01:05 ب.ظ