نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irنیمی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی دماوند به انبار تبدیل شده‌اند/ ۳۰ واحد صنایع پراکنده در دماوند وجود دارد

موسی احمدی امروز در جلسه رفع موانع تولید که در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد، با اشاره به اینکه تغییر کاربری مهم ترین مشکل در  شهرک صنعتی دماوند ۲ است اظهار داشت: مدت‌هاست در این زمینه دغدغه و نگرانی وجود دارد که باید جدی برای حل این معضل ورود پیدا کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: در ناحیه صنعتی آئینه‌ورزان نیز حدود ۶۵ قطعه واحد صنعتی وجود دارد که در حال حاضر  ۲۸ تا ۳۰ واحد آن فعال و نیمه فعال و بقیه به دلیل عدم توجیه اقتصادی راکد و به انبار تبدیل شده‌اند.

رئیس اداره صنعت، معدن، تجارت دماوند افزود: یکی از مشکلات موجود در این شهرک صنعتی عدم شناسایی کارگاه‌ها و کارخانه‌های غیرفعال است، یک ماه است طرح شناسایی واحدهای نیمه فعال را داده‌ایم اما به سختی توانستیم  ۱۲ واحد را شناسایی کنیم و متأسفانه بقیه اجازه ورود نمی‌دهند.

احمدی تصریح کرد: ۳۰ واحد صنایع پراکنده در شهرستان دماوند وجود دارد که ۶۳ درصد در بخش مرکزی و ۳۷ درصد در رودهن فعال است، که مهم ترین این واحدها شامل فرآورده‌های لبنی، مواد غذایی، آب معدنی، پمپ‌های هوایی کوچک و شیر آلات است که مشکلات بسیاری به لحاظ واقع شدن در شهرها دارند و سبب اعتراض اهالی شده‌اند.

هرگونه ساخت‌ و ساز در شهرک صنعتی باید زیر نظر مدیر شهرک صنعتی باشد

در ادامه این جلسه هادی طهرانی‌پور رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند اظهار داشت: جهاد کشاورزی در بخش شهرک صنعتی ۱۵ واحد صنعتی مرتبط به خود دارد که انحراف  ۱۱ واحد شناسایی و به آن‌ها اخطار داده شده است که در صورت عدم رسیدگی پروانه آن‌ها باطل خواهد شد.

وی ادامه داد: هرگونه ساخت‌ وساز در شهرک صنعتی باید زیر نظر مدیر شهرک صنعتی باشد، از این رو  کارگاه‌های نیمه فعال و غیرفعال بدون مجوز شهرک صنعتی نمی‌تواند فعالیتی داشته باشند و مسئول  رسیدگی به مشکلات آن‌ها نیز زیرنظر شهرک صنعتی است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند بیان کرد: در بحث سامانه کار از نظر تعداد ثبت‌نام شهرستان دماوند رتبه نخست را داراست، که در این راستا ۴۴ واحد مرتبط با جهاد کشاورزی است که در کمیته استانی مصوبه گرفته شده است و به بانک عامل نیز راه پیدا کرده است، همچنین ۱۳ پرونده دیگر را تصویب کردیم که اعتبار آن حدود چهار میلیارد است.

طهرانی‌پور سپس افزود: در زمینه اشتغال در سال ۹۷ باید ۱۴۴ مورد شغل ایجاد شود که تاکنون ۲۰ مورد ثبت شده است، همچنین در بحث سامانه‌های نوین آبیاری نیز با مشکل چندانی روبه‌رو نیستیم، اما نیاز به کمک جهت  ساماندهی آن‌ها داریم.

وی در پایان با اشاره به معضلات انتقال آب از منبع تأمین‌کننده به مزرعه خاطرنشان کرد: در مسیر انتقال حجم زیادی از آب هدر می‌رود که اگر اعتبار لازم در اختیار قرار گیرد این مشکل هم حل می‌شود و خیلی از روان‌ریزهایی که از شهرستان خارج و به شهرهای جنوبی انتقال داده می‌شود در شهرستان باقی می‌ماند.يكشنبه, 03 ژوئن 2018  12:57 ب.ظ