نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irرفع معضل دفن و بازیافت زباله در دماوند/ مشکلی برای جمع‌آوری زباله در دماوند وجود ندارد

 علی شیوا عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص تأسیس شرکت پسماند شهرستان‌های دماوند و پردیس اظهار کرد: موضوعی که باعث شد تا شرکت مدیریت پسماند در حوزه شهرستان دماوند شکل بگیرد، دغدغه دستگاه‌های مدیریت شهری حوزه شهرستان دماوند بوده است.

وی افزود: این دغدغه برای بهداشت عمومی مردم نسبت مستقیم با مدیریت پسماندهای حوزه شهرستان دماوند دارد؛ قبل از تشکیل این شرکت شاهد دپوی نامناسب زباله در نقاط مختلف این شهرستان بودیم که چه‌بسا آلوده‌کننده منابع آب‌های زیرزمینی، خاکی و مراتع بودند.

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند گفت: در این خصوص در چند سال گذشته تصمیم گرفته شد تا مقدمات ایجاد مرکز متمرکز برای بحث‌های اقتصادی و استقرار کارخانه تبدیل مواد پسماند به موارد قابل استفاده یا غیرقابل آلوده‌کننده محیط زیست فراهم شود.

شیوا با بیان اینکه ایجاد چنین تشکیلاتی پرهزینه است و عهده یک شهرداری بر نمی‌آید، تصریح کرد: نشستی امروز در راستای اخذ گزارش از هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت پسماند شهرداری‌های شهرستان‌های دماوند و پردیس برگزار شد؛ در این شرکت علاوه بر شهرداری‌های پنج‌گانه شهرستان دماوند، دو شهر پردیس و بومهن نیز حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه مدیرعامل شرکت پسماند در دو فاز مالی و نحوه عملکرد زیست‌محیطی گزارشی ارائه کرد، بیان کرد: ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد فضای مناسب جهت بازیافت یا ساماندهی حوزه پسماند، ایجاد راه دسترسی به مرکز و اختصاص زمینی جهت سماندهی حیوانات ناقل، اما به نظر می‌رسد که این امر همچنان جای کار دارد

معاون امور فنی و عمرانی فرماندار دماوند تأکید کرد: امیدواریم در یک سال آینده با تلاش‌های صورت گرفته شاهد اتفاقات خوبی در زمینه چهره شهرستان‌های دماوند و پردیس باشیم تا از هرگونه پسماند و زباله پاک شود و گام مؤثری برای حل و فصل بهداشت مطابق با اصول توسعه پایدار شهری برداریم.

شیوا با بیان اینکه خیلی از شهرهای کشور با معضل حل و فصل زباله مواجه هستند، ادامه داد: این معضل در دماوند پردیس برطرف و در افق طرح کارخانه تبدیل پسماندهای تر و خشک و طرح تولید انرژی پیش‌بینی شده است و امروز مشکلی در خصوص جمع‌آوری زباله در شهرستان دماوند نداریم.شنبه, 19 مه 2018  10:27 ق.ظ