نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irبخش‌ جاده‌ای دماوند نیازمند امکانات بیشتری است/ استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی در دماوند/ مکان اسکان اضطراری در دماوند آماده‌سازی می‌شود

 ناصر محمودی‌فرد دقایقی پیش در خصوص ظرفیت‌های شهرستان دماوند برابر زلزله احتمالی اظهار کرد: شهرستان دماوند در جایگاهی قرار دارد که زلزله‌خیز است یا به خاطر مشکلات حوزه‌های بحرانی در معرض آسیب قرار دارد.

وی با بیان اینکه امکانات موجود آن‌طور که انتظار داریم تا پاسخ‌گوی همه نیازها باشد، نخواهد بود، افزود: با توجه به اتفاقاتی که در شهرستان دماوند رخ داده، توانستم از ظرفیت‌های این شهرستان به خوبی استفاده کنیم و مقابل مواردی که بوده با حداقل‌ها امکان پاسخ‌گویی را داشته باشیم.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های شهرستان دماوند برقرار است و امکاناتی که در بخش جمعیت هلال احمر وجود دارد، پاسخگو است و می‌تواند به رفع مشکلات کمک کند.

محمودی‌فرد با اشاره به اینکه در بخش جاده‌ای به امکانات بیشتری در شهرستان دماوند نیاز داریم، تصریح کرد: به خصوص در مسیر محور هراز که باید امکاناتی وجود داشته باشد تا اگر مقابل ریزش کوه قرار گرفتیم، پاسخ‌گوی نیازها باشیم.

وی تأکید کرد: در مواقع بحرانی حتما از تمام ظرفیت‌های شهرستانی در دماوند استفاده می‌شود و مجموعه استان نیز در این خصوص پشتیبانی‌های لازم را انجام خواهد داد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند افزود: در حال حاضر با پیگیری‌های صورت گرفته، برگزاری مانورها و ارائه آموزش‌ها آمادگی‌های لازم در شهرستان دماوند وجود دارد که با امکانات موجود پاسخ‌گوی نیازها باشیم و به مردم خدمات‌رسانی کنیم.

محمودی‌فرد گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته و دستور استاندار تهران، قطعه زمینی به شهرداری دماوند برای اسکان اضطراری واگذار شده که امیدواریم با توجه به اینکه در گذشته اقدامی برای این موضوع صورت نگرفته، شاهد اقدامات عمرانی و آماده‌سازی آن باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص زلزله شب گذشته استان تهران نیز، شهرستان دماوند همچون سایر شهرستان‌ها آمادگی خود را حفظ کرده بود، هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و دستگاه‌های خدماتی و امدادی در حالت آماده‌باش قرار گرفتند؛ خسارتی در این خصوص گزارش نشد.

فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: به همین جهت، امروز دستگاه‌های اجرایی و آموزشی در شهرستان دماوند تعطیل است، اما دستگاه‌های خدمات‌رسان آماده‌باش هستند؛ لازم است تا مردم شهرستان دماوند در مواقع اضطراری خون‌سردی خود را حفظ کنند.

محمودی‌فرد بیان کرد: در نشست امروز فرمانداران با استاندار تهران قطعاً تصمیم‌های جدیدی اتخاذ می‌شود که روی اقدامات شهرستان دماوند نیز تأثیرگذار خواهد بود.چهارشنبه, 20 دسامبر 2017  08:23 ب.ظ