نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irلزوم توجه جدی به اسکان اضطراری در شهرستان دماوند/ اگر زلزله ۳٫۸ ریشتری دماوند بیشتر بود، احتمال خسارات وجود داشت

سعید طاهری بعد از ظهر امروز در نشست مدیریت بحران شهرستان دماوند در سالن نشست‌های فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موارد در حوادث به خصوص سیل و زلزله، بحث اسکان اضطراری است.

وی افزود: بنا بر تجربه‌هایی که از حوادث مختلف کشور داریم، مردم تمایل دارند که در کنار خانه‌های آسیب دیده خود چادر برپا کنند که با توجه به بعضی مسائل، این موضوع امکان‌پذیر نیست.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند گفت: در منطقه جیلارد دماوند مجموعه‌ای است که نزدیک به برپایی ۳۰۰ چادر ظرفیت دارد و تنها این مکان کافی نیست و باید نقاط مختلفی برای اسکان اضطراری در شهرستان دماوند در نظر گرفت.

طاهری تصریح کرد: اسکان مردم در یک نقطه موجب می‌شود که اقلام کمکی و مواد غذایی در همان نقطه متمرکز باشد و به‌موقع کمک‌ها بین مردم توزیع شود.

وی با بیان اینکه دماوند دارای یک پایگاه اقماری است، بیان کرد: پایگاه امداد و نجات منطقه چناران دماوند در زمان بحران مرکز عملیات امداد و نجات شهرستان دماوند بوده که تمام کمک‌ها و ابزارهای لازم در این پایگاه تجمیع شده و برای توزیع به به شهرها و روستاها فرستاده می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند با اشاره به اینکه دغدغه‌های امدادی خود را دستگاه‌ها منتقل کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: دفترچه امدادی جهت توزیع لازم و اطلاعات خانوارها تهیه شده که لازم است تا بین شهروندان برای تکمیل توزیع شود.

طاهری با بیان اینکه عملیات امداد و نجات در سایه امنیت انجام می‌شود، ادامه داد: نیروهای انتظامی، سپاه و ارتش باید در زمان بحران به خوبی وظایف ذاتی خود را انجام دهند.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری مانور غیرهماهنگ در شهرستان دماوند اضافه کرد: اگر زلزله ۳٫۸ ریشتری اخیر دماوند با عمق هفت کیلومتری زمین بیشتر بود، احتمال وقوع خسارات در این شهرستان وجود داشت.چهارشنبه, 06 دسامبر 2017  08:28 ب.ظ