نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irبرگزاری آیین گرامیداشت شهید «محسن حججی» در دماوند/ فتاح‌دماوندی: حججی شهید خودساخته بود+ تصاویر

آیین گرامیداشت شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) «محسن حججی» ظهر امروز با حضور جمعی از مسؤولان و مردم شهرستان دماوند در مسجد جامع دماوند برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی، امام جمعه دماوند در آیین گرامیداشت «محسن حججی»، شهید بی‌سر مدافع حرم اظهار کرد: کسانی که در راه خداوند متعال کشته می‌شوند را مرده نپندارید؛ خداوند برای هر کسی که مظلومانه کشته شود، انتقام در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه خانواده شهید محسن حججی اطلاعی ندارند که در سراسر ایران برای این شهید مراسمی برگزار می‌شود، افزود: شهید حججی بسیار بزرگ و بااخلاص است؛ چراکه راه حضرت سیدالشهدا (س) را پیموده و این برای ما به یک الگو و اسوه تبدیل خواهدشد.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه شهید حججی خودساختگی داشت، تصریح کرد: وقتی سیمای جمهوری اسلامی ایران لحظه خداحافظی شهید حججی را نشان داد که چطور به پای پدر و مادر خود بوسه زد، این نشان از خود ساخته بودن این شهید دارد.

فتاح‌دماوندی گفت: همه انسان‌ها به مرگ طبیعی یا به مرگ سرخ و شهادت از دنیا خواهند رفت؛ خوش به حال کسی که به مرگ سرخ و شهادت از دنیا برود؛ شهدا پیش سیدالشهدا (ع)، خداوند و رسولش سرافراز هستند.

وی با اشاره به واقعه کربلا بیان کرد: روزی که امام حسین (ع) در واقعه کربلا به شهادت رسیدند، یزید فکر کرد که کار تمام و پیروز شد؛ اما اکنون در سراسر زمان تا روز قیامت، مردم «لبیک یا حسین (ع)» سر می‌دهند؛ امروز شهدای مدافع حرم برای دفاع از حرمین شریفین به شهادت می‌رسند.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه اگر جلوی دشمن از فاصله‌های دور گرفته نشود، مطمئناً جلو می‌آیند، افزود: آنها دشمنان قسم‌خورده ما هستند و قصد دشمنان برای تخریب حرم امام رضا (ع) و قبر امام امت ماست؛ هدف دشمنان تخریب قبور همه امامزادگان و ائمه اطهار (ع) در ایران، سوریه، نجف و کربلاست.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: شهدای مدافع حرم، پیروان قمر بنی‌هاشم (ع) و امام حسین (ع) هستند؛ چراکه آنها رفتند با دشمنانی مبارزه کردند که اگر مقاومت نمی‌کردند، ما باید در داخل خاک ایران با دشمن مبارزه می‌کردیم.

وی با بیان اینکه شهدا برای دفاع از این کشور، اسلام و همه مردم به شهادت رسیدند، بیان کرد: چقدر غریبانه‌ است که کسی با لب تشنه به دست دشمن حنجره‌اش بریده شود؛ اما دشمنان این را نمی‌دانند که با این کار تیشه به ریشه خودشان می‌زنند؛ شهدا استقامت کردند و در راه خداوند از جان و مال دنیا گذشتند.

امام جمعه دماوند اضافه کرد: حرف شهدا، اطاعت از ولی‌فقیه بوده و مشروعیت نظام ما به خاطر رهبری است و ما همواره باید به خاطر این نعمت خداوند را شکر کرده و قدردان این نعمت باشیم.سه شنبه, 22 اوت 2017  10:34 ق.ظ