نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irتلاش برای رفع کمبود آب آشامیدنی در روستاهای دماوند/ دماوند با معضل جدی کمبود آب مواجه نیست

ناصر محمودی‌فرد در خصوص کمبود آب آشامیدنی، صنعتی و کشاورزی در شهرستان دماوند اظهار داشت: کمبود آب یک مشکل جهانی است.

وی با بیان اینکه مشکل کمبود آب تقریباً در همه جای کشور وجود دارد و با آن مواجه هستیم، افزود: آنچه ضرورت دارد، بحث مدیریت منابع آب و صرفه است که به عنوان یک قاعده و اصل به شمار می‌رود.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر، با معضل جدی در خصوص کمبود آب در شهرستان دماوند مواجه نیستیم؛ اما به ندرت در بعضی از روستاها کمبود آب داریم که در این خصوص نیز تلاش‌هایی انجام گرفته و مشکلات کمبود آب برطرف شده است.

محمودی‌فرد با اشاره به نزدیکی به روزهای پایانی فصل تابستان تصریح کرد: در خصوص رفع مشکلات آب در بخش‌های روستایی، به تأمین اعتبارات لازم جهت تعویض لوله‌های فرسوده که متعلق به سال‌های گذشته است، نیاز داریم و در این زمینه، باید اعتبارات لازم تأمین شود.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای رفع مشکلات آب و فاضلاب شهری و روستایی انجام گرفته، گفت: در خصوص آب و فاضلاب شهری و روستایی پروژه‌های نسبتاً خوبی انجام شده است.

فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: اعتباراتی برای این منظور در بخش استانی و ملی پیش‌بینی شده است تا در زیرساخت‌های آب با مشکل مواجه نشویم؛ همه موارد ذکرشده به این معناست که باید در مصرف و مدیریت آب صرفه‌جویی و از آن به درستی استفاده کنیم.

محمودی‌فرد در خصوص آلودگی آب در شهرستان دماوند اضافه کرد: به جز در بعضی موارد معدود، معضل آلودگی آب نداریم؛ اما همین موارد معدود آلودگی هر روز کنترل، آزمایش، نمونه و اندازه‌گیری می‌شود تا میزان آلودگی آب و کلر آن معین و از آلودگی بیشتر آب پیشگیری شود.

وی با بیان اینکه در گذشته مدیریت منابع آب و روستا در اختیار شوراها بود، خاطرنشان کرد: امروز عموماً متولی نگهداری منابع آب در روستاها، شرکت آب و فاضلاب روستایی است.سه شنبه, 22 اوت 2017  10:31 ق.ظ