نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irلزوم حمایت از اصناف دماوند برای ایجاد اشتغال/ واحدهای تعطیل شهرک‌های صنعتی دماوند فعال شوند

حجت‌الاسلام‌والمسملین کاظم فتاح‌دماوندی ظهر امروز در نخستین نشست شورای اداری شهرستان دماوند در سالن نشست‌های فرمانداری این شهرستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید محسن حججی اظهار کرد: مسأله انقلاب با دو رکن جمهوریت و اسلامیت همراه است.

وی افزود: در بحث جمهوریت، نظام ما بر اساس مردم‌‌سالاری دینی طراحی شده و انتخابات نیز مظهر اقتدار نظام است؛ درصد بالای مشارکت در انتخابات برای ایران موجب افتخار است.

امام جمعه دماوند با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری گفت: این مراسم با حضور همه جناح‌های سیاسی و ۹۰ هیأت خارجی از سراسر جهان در امنیت کامل باشکوه برگزار شد؛ این امر، اقتدار نظام و محبوبیت مسؤولان را نشان می‌دهد.

فتاح‌دماوندی تصریح کرد: پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، همچنان مسائل به صورت قانونی در حال انجام است و باید از مردم به جهت حضور در انتخابات و صحنه‌ها قدردانی کرد.

وی تأکید کرد: مردم ایران اسلامی در انتخابات و صحنه‌ها به خوبی مشارکت کردند و در آستانه آغاز به کار دولت دوازدهم، این وظیفه مسؤولان است که در سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» در جهت خدمت‌گزاری به مردم تلاش مضاعفی داشته باشند.

امام جمعه دماوند با بیان اینکه در حوزه اشتغال‌زایی باید از اصناف حمایت بیشتری صورت گیرد، بیان کرد: در بازدیدی که از شهرک‌های صنعتی شهرستان دماوند صورت گرفت، اگر ۵۰۰ واحد تولیدی در آنها مستقر شوند، اشتغال بسیار خوبی در منطقه ایجاد می‌شود.

فتاح‌دماوندی ادمه داد: در شهرک صنعتی آیینه‌ورزان از ۷۰ کارخانه، ۳۵ واحد فعال است و باید بقیه کارخانه‌ها برای فعالیت دوباره حمایت شوند تا به مردم خدمات‌رسانی کنند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تکریم ارباب رجوع افزود: در خصوص تکریم ارباب رجوع گاهی گله‌هایی می‌شود؛ امام حسین (ع) فرمودند «اگر مردم کاری دارند، این نعمت خداوند است و اگر از این نعمت احترام نکنید، به سوی دیگران می‌رود»؛ دستگاه‌های خدمات‌رسان باید توجه بیشتری به تکریم ارباب رجوع داشته باشند.

امام جمعه دماوند گفت: در پروژه‌های مسکن مهر شهرستان دماوند خدمات خوبی صورت گرفت؛ اما مسائل فرهنگی، امنیتی، آموزشی، ورزشی و ... آن نیازمند خدمت بیشتری است.

فتاح‌دماوندی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه شهرستان دماوند مورد توجه بیشتری قرار گیرند، تصریح کرد: دماوند این ظرفیت را دارد که به قطب علمی و دانشگاهی، امنیتی، درمانی و ... شرق استان تهران تبدیل شود؛ رشته پرستاری به زودی در دانشگاه آزاد اسلامی دماوند ایجاد می‌شود.

وی با قدردانی از تلاش مسؤولان شهرستان دماوند در مسأله بقعه امامزاده هاشم (ع) اضافه کرد: از بدو تأسیس اوقاف در شهرستان دماوند، بقعه امامزاده هاشم (ع) در حوزه این شهرستان بوده و قطعاً این خدمت‌رسانی همچنان ادامه خواهد داشت.سه شنبه, 15 اوت 2017  03:55 ب.ظ