نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irآمادگی هلال‌احمر دماوند برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی

حمید فرهادی امروز در حاشیه برگزاری مانور ستاد خدمات سفر شهرستان دماوند با اشاره به طرح نوروزی جمعیت هلال‌احمر گفت: جمعیت هلال‌احمر همچون سال‌های گذشته در دو مقوله امداد و نجات توسط سازمان امداد و نجات و راهنمای مسافران توسط سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در ایام نوروز فعالیت خواهد داشت.

وی با اشاره به دو پایگاه ثابت امداد و نجات جاده‌ای در دو محور مهم و پرتردد هراز و فیروزکوه افزود: پایگاه امداد و نجات شهید داوود مقدم‌چنار در محور فیروزکوه و پایگاه امداد و نجات شهید حسین لالی آبعلی در محور هراز آماده خدمات‌رسانی امداد و نجات به مسافران نوروزی هستند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند تصریح کرد: در هر پایگاه امداد و نجات جاده‌ای این شهرستان، یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی ست نجات به علاوه هفت نیروی امدادی مستقر هستند.

فرهادی گفت: امسال خودروهای تیپ یک و دو برای پایگاه امداد و نجات شهید مقدم‌چنار به خودروی ست نجات تیپ یک سنگین با تمام امکانات مجهز شد و پایگاه شهید لالی آبعلی خودروی تیپ دو سبک‌تر با یک آمبولانس را دارد.

وی اضافه کرد: مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند نیز با دو خودروی عملیات پی‌کاپ، یک خودروی آمبولانس، یک خودروی آرگو و یک موتورسیکلت امدادی برای پوشش و پشتیبانی محورهای مواصلاتی خدمات‌رسانی می‌کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند خاطر نشان کرد: در ایام نوروز، 14 نفر در پایگاه‌های جاده‌ای امداد و نجات و 10 نفر نیز در مرکز اداری و مرکز کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر این شهرستان مستقر می‌‌کنیم.

فرهادی با بیان اینکه آمادگی‌های لازم وجود دارد و تجهیزات به‌روز شده است، افزود: مشکلی برای خدمات‌رسانی به مسافران و شهروندان وجود ندارد.

وی با اشاره به طرح مسافران نوروزی توسط واحد جوانان جمعیت هلال‌احمر شهرستان دماوند گفت: پایگاه استقبال از مسافران نوروزی نیز به همراه برپایی چادرهای اسکان، دوستدار کودک، خیمه نماز، توزیع بروشورهای راهنمایی و آموزشی و ... در ورودی شهر دماوند مستقر شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند تصریح کرد: ارائه خدمات جمعیت هلال‌احمر به صورت 24 ساعته است و هیچ تعطیلی نخواهیم داشت و همواره در ایام نوروز آماده استقبال از مسافران نوروزی هستیم.

انتهای پیام/چهارشنبه, 16 مارس 2016  07:32 ب.ظ