نسخه چاپی خبر

 


 www.ostan-ag.gov.irاتخاذ تدابیر لازم امنیتی، انتظامی و ترافیکی ایام نوروز در دماوند

شاهرخ جهانشاهی با اشاره به طرح ساماندهی و ارتقای خدمات سفر در نوروز سال 1395 اظهار کرد: در این خصوص، تمهیدات لازم در زمینه امنیتی، انتظامی و ترافیکی در نشست‌های مختلف اتخاذ شد.

وی به ارتقای سطح امنیتی و انتظامی توسط دستگاه‌های مربوطه در شهرستان دماوند اشاره کرد و افزود: تقویت نیروی انسانی مناسب یکی از موضوع‌هایی است که در این زمینه آن را پیگیری می‌کنیم.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: اجرای طرح پیشگیرانه امنیت و انتظامی برای کنترل اقداماتی که می‌تواند مخل نظم و امنیت جامعه باشد، از دیگر بحث‌های در حال پیگیری برای نوروز سال 95 است.

*مهار اراذل و ‌اوباش و افزایش گشت‌های انتظامی در دماوند/ اسباب‌کشی منازل در نوروز نیازمند مجوز پلیس

جهانشاهی با بیان اینکه اراذل و ‌اوباش شناخته شده شهرستان دماوند به خصوص امشب در چهارشنبه آخر سال توسط نیروی انتظامی مهار می‌شوند، گفت: همچنین برای تقویت امنیت شهرها نیز، گشت‌های موتوری و خودرویی نیروهای امنیتی و انتظامی این شهرستان افزایش پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: در بحث اسباب‌کشی منازل در ایام نوروز محدودیت ایجاد می‌شود تا از سرقت‌های احتمالی جلوگیری شود و کسانی که درصدد اسباب‌کشی منزل خود هستند، باید از نیروی انتظامی مجوز دریافت کنند.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: تأمین امنیت گردشگران خارجی و داخلی، محل‌های اسکان، پارکینگ‌ها، کمپ‌ها و ... از دیگر اقداماتی است که تدابیر لازم اندیشیده شده است.

*تأمین امنیت روانی و غذایی در دماوند/ استقرار ایستگاه‌های راهنمایی و رانندگی در ورودی شهر

جهانشاهی با بیان اینکه تأمین امنیت غذایی در ایام نوروز بسیار حائز اهمیت است، افزود: کنترل‌های لازم توسط گشت‌های اماکن نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان و تعزیرات حکومتی انجام می‌شود و دادستانی نیز آمادگی‌های لازم برای صدور مجوزهای قانونی یا برای برخورد با متخلفان در این زمینه را دارد.

وی ایجاد امنیت روانی در جامعه را بسیار مهم دانست و گفت: در این خصوص، برای تأمین امنیت روانی در شهرستان دماوند اقدامات فرهنگی خوبی پیگیری شده است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه ایستگاه‌های راهنمایی و رانندگی در ورودی شهر دماوند مستقر می‌شوند، تصریح کرد: راهنمایی مسافران نوروزی، توزیع بروشورهای اطلاع‌رسانی، کنترل ترددها و ارائه خدمات متعدد از برنامه‌های این ایستگاه‌ها خواهد بود.

*به‌کارگیری نیروهای مجرب و موتورسیکلت برای روان‌سازی ترافیک جاده‌های پرتردد

جهانشاهی با اشاره به اینکه در بحث ترافیک نیز نشست‌های مختلفی برگزار شد، بیان کرد: در این نشست‌ها، روان‌سازی جاده‌های منتهی به استان‌های شمالی کشور که از تردد بسیاری برخوردار هستند، مورد تأکید قرار گرفت.

وی جلوگیری از پارک‌های دوبل، توقف پروژه‌های عمرانی شهرداری‌ها و راهداری و نصب علائم راهنمایی و رانندگی را از جمله اقدامات روان‌سازی در بحث ترافیک برشمرد و ادامه داد: بهسازی، لکه‌گیری آسفالت و خط‌کشی جاده‌ها از ماه گذشته به همت شهرداری‌ها انجام و موانع کندی تردد خودروها برطرف شده است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: در زمینه کاهش ترافیک و گره‌های ترافیکی سعی شده تا از نیروهای مجرب و موتورسیکلت‌ به جای خودروها استفاده شود تا شاهد کمترین مشکلات باشیم.

انتهای پیام/چهارشنبه, 16 مارس 2016  07:28 ب.ظ